b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_43d2c37bdefeeae13ff29fbec341d964.jpg

اساس نیوز ؛ علی ارباش، رئیس سازمان امور دینی ترکیه و هیئت همراه وی در چارچوب دیدارهای خود ازعربستان سعودی با عبدالعزیز آل الشیخ مفتی اعظم این کشور در ریاض دیدار کردند.


در این دیدار ارباش با اشاره به خدمات مردم دو کشور ترکیه و عربستان به اسلام، بر لزوم ارتباطات نزدیک و مشورت های عالمان دو کشور به ویژه در امور دینی تاکید کرد.


وی همچنین اظهار داشت: «ما مسلمانان برادریم. برای به جا آوردن این برادری باید دیدارها و تماس های متناوبی داشته باشیم. دنیای اسلام مسائل زیادی دارد و برای حل آنها باید فهم درست از دین را گسترش دهیم. قبلا با استفاده از مسائل نژادی موجب تفرقه میان ما می شدند و الان نیز در تلاش هستند تا مذهب را ابزار این نیت خود قرار دهند. ما باید نسبت به این قبیل موضوعات هشیار باشیم».


ارباش با بیان اینکه شهروندان ترکیه علاقه ویژه ای به اماکن مقدس دارند، گفت:  « دو میلیون و 120 هزار نفر از شهروندان برای شرکت در مراسم حج به سازمان امور دینی مراجعه و ثبت نام کرده اند. از این تعداد تنها می توانیم 80 هزار نفر را به قید قرعه به سفر حج اعزام کنیم. تعداد کسانی که از ترکیه به حج عمره می روند نیز سالانه 500 هزار نفر است.»


رئیس سازمان امور دینی ترکیه همچنین خواهان افزایش 10 الی 20 هزار نفری سهم حجاج ترکیه‌ای پس از اتمام پروژه توسعه صحن طواف شد.


الشیخ نیز با ابراز خرسندی از دیدار با رئیس سازمان امور دینی ترکیه و هیئت همراه وی، اظهار داشت: روابط میان دو کشور هر روز بهتر می شود. نشانه آن نیز افزایش شمار گردشگران بازدید کننده عربستانی از ترکیه است.


وی همچنین با اشاره به اقدامات تروریستی علیه مسلمانان، اتحاد دنیای اسلام را شرط لازم دفع آنها عنوان کرد.

مطالب مرتبط:

داعش 8 تن از اعضای خود را خفه کرد !

خرت ویلدرز خواهان ممنوعیت قرآن در هلند است

عقاید و اعتقاد جوانان در فضای مجازی در معرض خطر اس

۷۰ درصد معاینات اولیه زائران حج انجام شد

کشته شدن نوه اسامه بن لادن رهبر سابق گروه القاعده

تهدید عربستان به کودتا در کشور قطر

مسلمانان کشورهای مختلف در رمضان امسال چند ساعت روز

توهین چند باره شبکه های ماهواره ای به اهل سنت ایرا

ترامپ خواهان اصلاح رفتار رهبر کره شمالی شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز