b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_64844984998440.jpg

اساس نیوز ؛ یک کلیسای محلی در سنت- توماس واقع در انتاریوی کانادا، نمازخانه ای را به اعضای جامعه اسلامی اختصاص داده و از این پس مسلمانان می توانند هر هفته در این مکان نماز جمعه برگزار کنند.


کلیسای انجلیکان سنت- لوک برای حل مشکل نبود مسجد، به مسلمانان پیشنهاد داده که از این پس نمازهای جمعه را در این محل برگزار کنند.


این مسئله زمانی پیش کشیده شد که برخی از اعضای کمیته میان ادیانی در کلیسا، با هیات مدیره مسجد درباره یافتن مکانی که ظرفیت 30 نمازگزار را داشته باشد، به گفتگو پرداختند.


عفت فاروقی از اعضای مسجد که برای یک دفتر حقوقی کار می کند در این باره به خبرنگاران گفت: به ویژه در فصل زمستان، کارکنان زمان کمی برای رفتن به مسجد از طریق جاده های خطرناک و پوشیده از برف دارند.


فاروقی که 25 سال در سنت- توماس زندگی کرده در ادامه گفت: این سفر جاده ای تا نزدیک ترین مسجد برای بسیاری از مسلمانان به ویژه کسانی که وسیله نقلیه ندارند کار بسیار دشواری بود و همه قادر نبودند از پس آن بربیایند.


ننسی لاولوک از اعضای هیات مدیره کلیسا نیز در این باره گفت: ما به عنوان یک همسایه خوب وظیفه داشتیم و کمک کردن به یکدیگر نیز همین گونه معنا می شود. این راه حل به نفع هر دو طرف است.


وی در این باره افزود:  به این طریق مسلمانان مکانی برای عبادت خواهند داشت و ما نیز به این شیوه، ادراک مان را از یک دین متفاوت ارتقاء خواهیم داد.  به این ترتیب هر دو گروه سود می برند و اندکی راجع به همدیگر آشنایی پیدا می کنند.


گفتنی است اعضای جامعه اسلامی و مسیحیان در این منطقه رابطه مثبتی دارند و سال گذشته شام میان ادیانی برگزار کردند. آن ها همچنین برای کمک به اسکان پناهندگان با یکدیگر همکاری داشته اند.

مطالب مرتبط:

2016 سالی پرحادثه برای مساجد در امریکا

فردا معارفه امام جمعه اهل سنت بندرترکمن

تکبر و غرور در برابر مسلمین حرام است

رهبر القاعده خطاب به ابوبکر البغدادی: از خوارج بدت

تلاوت قرآن توسط یک امام جماعت در مراسم درگذشت یک م

ا

صلیب سرخ:مرگ 115 یمنی بر اثر شیوع وبا

ضرب و شتم استاد قرآن در چین

ی

رژه صلح مسلمانان آلمان علیه تروریسم

استفاده از تجربه منطقه پرواز ممنوع در اقلیم کردستا

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات