b_0_0_0_10_images_resized_550150_456.jpg

اساس نیوز به نقل از آسوشیتدپرس ، محبوبه مفتی سروزیر ایالت جامو و کشمیر از اظهارات نصیر الاسلام مفتی دوم کشمیر در خصوص لزوم تشکیل یک کشور مستقل برای مسلمانان هند انتقاد کرد.


سروزیر ایالت جامو و کشمیر در حساب توییتری خود در اشاره ای غیر مستقیم به نصیر الاسلام نوشت: جامو و کشمیر هیچگاه در جدایی هند و پاکستان نقشی نداشته است و ما هرگز از جدایی بر اساس مذهب حمایت نمی کنیم.


وی افزود: ما به عنوان یک ایالت خواهان جدا نشدن هند و پاکستان بودیم اما متاسفانه امروز بهای این اتفاق را پرداخت می کنیم. من هرگونه بیانیه مبنی بر درخواست از مسلمانان هند برای تشکیل یک کشور جدید را به شدت محکوم می کنم.


نصیر الاسلام روز گذشته در یک جلسه مطبوعاتی اعلام کرده بود که مسلمانان هند در وضعیت بدی زندگی می کنند و باید یک کشور جدید درخواست کنند.


وی با اشاره به اینکه مسلمانان هند مورد سوء استفاده قرار گرفته اند، گفت: مسلمانان دومین گروه بزرگ مذهبی در هند هستند، با این وجود آنها به صورت عَمد مورد هدف قرار گرفته اند.


هند و پاکستان در سال 1947 از یکدیگر جدا شدند. این جدایی باعث آوارگی بیش از 12٫5 میلیون نفر شد. تخمین زده می شود که 100 هزار تا یک میلیون نفر در جریان خشونت های جدایی هند و پاکستان کشته شدند.


طبیعت خشن این جدایی و وقایعی که در حین آن اتفاق افتاد، جوی از نفرت و بی اعتمادی را در روابط میان هند و پاکستان به وجود آورد که هنوز هم ادامه دارد.


از آن زمان تاکنون، دو کشور چهار بار با یکدیگر وارد جنگ شده اند که سه بار آن بر سر کشمیر بوده است.


بخشی از کشمیر در خاک هند و بخشی دیگر در خاک پاکستان قرار دارد. هر دو کشور ادعای مالکیت بر تمام کشمیر را دارند و همین موضوع یکی از علل اصلی مناقشه دیرینه میان دهلی نو و اسلام آباد است.

مطالب مرتبط:

تنفر جوانان مسلمان هلندی از صهیونیسم و حکومت اسرائ

برگزاری کنفرانس مقابله با جریان‌های تکفیری توسط اه

خرید بیش از ۳۰۰۰ تن گندم با استفاده از"بیت کوین"

فیلتر شدن خبرگزاری اسپوتنیک و ریا نووستی اوکراین

هتک حرمت مسجدی در آمریکا

مولانا گرگیج:عمل قبیح گروگان گیری مرزبانان را محکو

تاکید اخوان‌المسلمین مصر بر تغییر مسالمت‌آمیز قدرت

حزب عدالت و توسعه ترکیه: قدس خط قرمز مسلمانان است

طرح افتتاح نمازخانه در اماکن عمومی قزاقستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات