b_0_0_0_10_images_resized_550150_456.jpg

اساس نیوز به نقل از آسوشیتدپرس ، محبوبه مفتی سروزیر ایالت جامو و کشمیر از اظهارات نصیر الاسلام مفتی دوم کشمیر در خصوص لزوم تشکیل یک کشور مستقل برای مسلمانان هند انتقاد کرد.


سروزیر ایالت جامو و کشمیر در حساب توییتری خود در اشاره ای غیر مستقیم به نصیر الاسلام نوشت: جامو و کشمیر هیچگاه در جدایی هند و پاکستان نقشی نداشته است و ما هرگز از جدایی بر اساس مذهب حمایت نمی کنیم.


وی افزود: ما به عنوان یک ایالت خواهان جدا نشدن هند و پاکستان بودیم اما متاسفانه امروز بهای این اتفاق را پرداخت می کنیم. من هرگونه بیانیه مبنی بر درخواست از مسلمانان هند برای تشکیل یک کشور جدید را به شدت محکوم می کنم.


نصیر الاسلام روز گذشته در یک جلسه مطبوعاتی اعلام کرده بود که مسلمانان هند در وضعیت بدی زندگی می کنند و باید یک کشور جدید درخواست کنند.


وی با اشاره به اینکه مسلمانان هند مورد سوء استفاده قرار گرفته اند، گفت: مسلمانان دومین گروه بزرگ مذهبی در هند هستند، با این وجود آنها به صورت عَمد مورد هدف قرار گرفته اند.


هند و پاکستان در سال 1947 از یکدیگر جدا شدند. این جدایی باعث آوارگی بیش از 12٫5 میلیون نفر شد. تخمین زده می شود که 100 هزار تا یک میلیون نفر در جریان خشونت های جدایی هند و پاکستان کشته شدند.


طبیعت خشن این جدایی و وقایعی که در حین آن اتفاق افتاد، جوی از نفرت و بی اعتمادی را در روابط میان هند و پاکستان به وجود آورد که هنوز هم ادامه دارد.


از آن زمان تاکنون، دو کشور چهار بار با یکدیگر وارد جنگ شده اند که سه بار آن بر سر کشمیر بوده است.


بخشی از کشمیر در خاک هند و بخشی دیگر در خاک پاکستان قرار دارد. هر دو کشور ادعای مالکیت بر تمام کشمیر را دارند و همین موضوع یکی از علل اصلی مناقشه دیرینه میان دهلی نو و اسلام آباد است.

مطالب مرتبط:

استقبال اتحادیه عرب از عضویت فلسطین در اینترپل

ممنوعیت استفاده از تلفن همراه برای زنان در هند

دادخواست یک افسر اطلاعاتی آمریکا بر علیه اوباما

محاکمه اولین زن داعشی در آلمان

خطوط قرمز و تحریک احساسات اهل سنت در ایام خاص

اعلام زمان و مکان تشییع جنازه مولوی علی بائی +زندگ

روزنامه انگلیسی دیلی میل مدعی شد پوتین از قدرت کنا

فتوای جدید داعش: زن نقاب نپوشد، شوهرش ۱۰۰ ضربه شلا

بهره گیری از معجزه داستان در آموزش سبک زندگی قرآنی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز