b_0_0_0_10_images_084984984.jpg

اساس نیوز به نقل از یورونیوز ، اعدامیان با چشم‌های بسته زانو می‌زنند و مردی با لباس نظامی و با اسلحه‌ای در دست، مستقیما به سر آنها شلیک می‌کند.


انتشار یک ویدئو تکان‌دهنده از اعدام ده نفر در شهر بنغازی واکنش سازمان ملل متحد را برانگیخت. هیئت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی اعلام کرد که روز پنج‌شنبه ۵ بهمن در مورد احتمال اعدام‌های خشن و بی‌رحمانه در بنغازی هشدار دریافت کرده بود.


ویدئوئی که پنج‌شنبه در فضای مجازی منتشر شد نشان می‌دهد افرادی با لباس یک شکل آبی‌رنگ در یکی از خیابان‌های شهر، در برابر انظار عمومی اعدام می‌شوند. اعدامیان با چشم‌های بسته زانو می‌زنند و مردی با لباس نظامی و با اسلحه‌ای در دست، مستقیما به سر آنها شلیک می‌کند. افرادی نیز اجساد اعدامیان را در پشت وانت‌بار نهاده و از محل دور می‌کنند.


هیئت پشتیبانی سازمان ملل در صفحه توئیتر خود محمود ورفالی، یکی از فرماندهان نیروهای ویژه لیبی را که تحت پیگیر بین‌المللی است مسئول این اعدام‌ها معرفی کرده است. دیوان کیفری بین‌المللی شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد ورفالی تنها در سال ۲۰۱۷ دست کم در پنج نوبت چنین اعدام‌های فجیعی را انجام داده است.


بر اساس آن چه در این ویدئو گفته می‌شود، افراد اعدام شده کسانی هستند که روز قبل از آن، یعنی سه شنبه ۳ بهمن به مسجد رضوان حمله کرده‌اند.


در آن روز بر اثر دو حمله تروریستی با خودرو بمب‌گذاری‌شده در برابر مسجد رضوان در بنغازی دست کم ۳۳ تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.


مطالب مرتبط:

برگزاری کلاس های آموزش قرآن و احکام برای اهل سنت گ

تغییرات گسترده درساختار دولت عربستان

ا

ممنوع الخروجی دختر رئیس‌جمهور اسبق تونس لغو شد

ا

داعش و استفاده از کودکان

توضیحات معاون حقوقی صدا و سیما در باره حاشیه های ب

اهل سنت ایران چالش ها و فرصت ها

پادشاهی با 15 زن، طلاق را در کشورش ممنوع کرد

اطلاعیه دعوت به همکاري دبيرخانه شوراي نمايندگان ول

ممانعت دو دختربچه از ورود به هواپیما در آمریکا به

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات