b_0_0_0_10_images_084984984.jpg

اساس نیوز به نقل از یورونیوز ، اعدامیان با چشم‌های بسته زانو می‌زنند و مردی با لباس نظامی و با اسلحه‌ای در دست، مستقیما به سر آنها شلیک می‌کند.


انتشار یک ویدئو تکان‌دهنده از اعدام ده نفر در شهر بنغازی واکنش سازمان ملل متحد را برانگیخت. هیئت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی اعلام کرد که روز پنج‌شنبه ۵ بهمن در مورد احتمال اعدام‌های خشن و بی‌رحمانه در بنغازی هشدار دریافت کرده بود.


ویدئوئی که پنج‌شنبه در فضای مجازی منتشر شد نشان می‌دهد افرادی با لباس یک شکل آبی‌رنگ در یکی از خیابان‌های شهر، در برابر انظار عمومی اعدام می‌شوند. اعدامیان با چشم‌های بسته زانو می‌زنند و مردی با لباس نظامی و با اسلحه‌ای در دست، مستقیما به سر آنها شلیک می‌کند. افرادی نیز اجساد اعدامیان را در پشت وانت‌بار نهاده و از محل دور می‌کنند.


هیئت پشتیبانی سازمان ملل در صفحه توئیتر خود محمود ورفالی، یکی از فرماندهان نیروهای ویژه لیبی را که تحت پیگیر بین‌المللی است مسئول این اعدام‌ها معرفی کرده است. دیوان کیفری بین‌المللی شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد ورفالی تنها در سال ۲۰۱۷ دست کم در پنج نوبت چنین اعدام‌های فجیعی را انجام داده است.


بر اساس آن چه در این ویدئو گفته می‌شود، افراد اعدام شده کسانی هستند که روز قبل از آن، یعنی سه شنبه ۳ بهمن به مسجد رضوان حمله کرده‌اند.


در آن روز بر اثر دو حمله تروریستی با خودرو بمب‌گذاری‌شده در برابر مسجد رضوان در بنغازی دست کم ۳۳ تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.


مطالب مرتبط:

وقتی پایه های استدلال می لرزد ...

مولوی قهستانی : دنیای اسلام باید با همدلی در مقابل

تسلیم شدنِ گروهکِ 50 نفری داعشی در سوریه

مولوی عبدالحمید :جای خالی حجاج ایرانی به صلاح امت

سباستین گورکا هم از کاخ سفید خداحافظی کرد

یونیسف: جان 320 هزار کودک آراکانی در بنگلاش در خطر

ترامپ در جمع یهودیان آمریکا:اجازه نمی دهیم ایران ا

آیا اسلام در چک ممنوع می‌شود

پادشاه اردن: مقدسات مسلمانان در قدس خط قرمز ماست

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات