b_0_0_0_10_images_lA1498011024.jpg

اساس نیوز به نقل از خبرگزاری راشا تودی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در مصاحبه برای مستند واالم گفت: ممکن است از حرفی که می زنم برخی خوششان نیاید اما این نوع تفکر من است. اول از همه اینکه دین همواره همراه ما بوده است و هربار کشور و مردممان را در سختی ها قوی تر کرده است.


او افزود: سال هایی از بی تفاوتی ستیزه جویانه وجود داشت؛ زمانی که کشیشان برداشته می شدند، کلیساها نابود می شدند اما هرزمان یک دین جدید ایجاد شد.


در حقیقت ایدئولوژی کمونیسم بسیار به مسیحیت شباهت دارد؛ آزادی، برابری، برادری و عدالت؛ همه چیز در کتاب مقدس آمده است. قانون ایجاد کمونیسم چیست؟ این تعالی است، این یک گزیده ابتدایی از انجیل است، هیچ چیز جدیدی ابداع نشد.


پوتین در ادامه سخنانش نگرش کمونیسم به لنین، رهبر بلشوویک های شوروی را هم سطح ستایش قدیس ها در مسیحیت دانست. رئیس جمهوری روسیه اینگونه نتیجه گیری کرد: ببینید، لنین را در آرامگاه گذاشتند. این با تکریم قدیس های ارتدوکس و یا کلا مسیحیت چه تفاوتی دارد؟ زمانی که آنها می گویند که چنین سنت هایی در مسیحیت وجود ندارد، خب به آتن می رویم و نگاه می کنیم که آنجا مقدساتی وجود دارد و ما در اینجا مقبره های مقدس داریم.


پس از مرگ لنین در ۱۹۲۴، پیکر او مومیایی شده و در مقبره ای در میدان سرخ مسکو به نمایش گذاشته شد. تفکرات لنین بخشی از ایدئولوژی شوروی بود. بحث ها درباره احتمال دفن بقایای لنین در یک مکان مناسب از اولین روزهای پرسترویکا در دهه ۸۰ میلادی آغاز شد.

مطالب مرتبط:

اساس نیوز بررسی می کند:شرایط اهل سنت جنوب در گفتگو

 

ماموستا قادری : یک نوع پارچه زنانه ساخت چین که منق

رهبران و اعضای داعش در حال فرار از رقه هستند

اعلام زمان برگزاری هفتمین مذاکرات آمریکا و طالبان

 

معرفی اسلام به صرف چای و گردش در ایرلند شمالی

با حضور مولانا عبدالحمید برگزار شد؛ همایش دانش‌آم

افتتاح بزرگترین مسجد ویتنام

شهردار نیویورک: ترامپ مسئول رشد خشونت علیه مسلمانا

ا

نارضايتی امارات متحده عربی از مواضع سياست خارجی پا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات