b_300_300_16777215_10_images_hhr538.jpg

اساس نیوز به نقل از روزنامه گاردین چاپ انگلیس نوشت: غیر مذهبی ها در زمان بحرانی و مسایل مهم جهانی مانند فقر و بلایای طبیعی به درگاه خداوند دعا می کنند.


بسیاری از افراد غیر مذهبی در زمان بحرانی به صورت غریزی به درگاه خداوند دعا می کنند و بر اساس نظر سنجی ها در شرایط بحرانی از هر پنج نفر به رغم اینکه می گویند مذهبی نیستند، یک نفر دست به دعا بر می دارد.


بر اساس نظر سنجی ها بیش از نیمی از مردم انگلیس در زمان پخت و پز و یا ورزش به درگاه خداوند دعا می کنند و از هر سه انگلیسی یک نفر در اماکن مذهبی مشغول به عبادت و دعا می شود و یا قبل از خوابیدن و یا هنگام بیدار شدن دست به دعا بر می دارند.


برخی دیگر دعا را با فعالیت های روزانه ترکیب می کنند، 15 درصد هنگام انجام کارهای خانه و آشپزی و 12 درصد هنگام گذراندن اوقات فراغت دعا می کنند.


فقط تعداد کمی از کسانی که در شرایط بحرانی دست به دعا بر می دارند، بر این باورند که خداوند دعای آنان را مستجاب نمی کند.40درصد از این افراد فراتر از این رفته و معتقدند که دعا جهان را تغییر می دهد و شمار بیشتری می گویند نماز و دعا حس بهتری به آنان می دهد.  


این افراد می گویند بر اساس یک سری نیازها که خانواده با 71 درصد در راس آن قرار دارد، اقدام به عبادت می کنند. 42 درصد برای شکر گذاری از خداوند، 40 درصد برای دوستان و عزیزان و کمترین آن موضوعاتی مانند، فقر و بلایا اقدام به عبادت و دعا می کنند.


افراد غیر مذهبی می گویند که بحران های شخصی شایع ترین دلیل برای دعا به درگاه خداوند است و از هر چهار نفر یک نفر برای نجات دست به دعا بر می دارند.

مطالب مرتبط:

دلایل رواج اسلام هراسی از نگاه یک روزنامه آمریکایی

ساخت بزرگترین بانک اسلامی در قطر

ا

اظهارات وزیر خارجه عمان درباره سفر جنجالی نتانیاهو

بازداشت ۳۸ نفر از حامیان کمپین "نه" در رفراندوم اخ

واشنگتن : پاکستان فورا رهبران طالبان را بازداشت یا

سنجار آزاد شد

ما متهمیم!

وظیفه علما بیان حق و اشاعه احکام، معارف قرآنی و سن

کشف بیش از 360 داعشی در گورهای جمعی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز