b_300_300_16777215_10_images_hhr538.jpg

اساس نیوز به نقل از روزنامه گاردین چاپ انگلیس نوشت: غیر مذهبی ها در زمان بحرانی و مسایل مهم جهانی مانند فقر و بلایای طبیعی به درگاه خداوند دعا می کنند.


بسیاری از افراد غیر مذهبی در زمان بحرانی به صورت غریزی به درگاه خداوند دعا می کنند و بر اساس نظر سنجی ها در شرایط بحرانی از هر پنج نفر به رغم اینکه می گویند مذهبی نیستند، یک نفر دست به دعا بر می دارد.


بر اساس نظر سنجی ها بیش از نیمی از مردم انگلیس در زمان پخت و پز و یا ورزش به درگاه خداوند دعا می کنند و از هر سه انگلیسی یک نفر در اماکن مذهبی مشغول به عبادت و دعا می شود و یا قبل از خوابیدن و یا هنگام بیدار شدن دست به دعا بر می دارند.


برخی دیگر دعا را با فعالیت های روزانه ترکیب می کنند، 15 درصد هنگام انجام کارهای خانه و آشپزی و 12 درصد هنگام گذراندن اوقات فراغت دعا می کنند.


فقط تعداد کمی از کسانی که در شرایط بحرانی دست به دعا بر می دارند، بر این باورند که خداوند دعای آنان را مستجاب نمی کند.40درصد از این افراد فراتر از این رفته و معتقدند که دعا جهان را تغییر می دهد و شمار بیشتری می گویند نماز و دعا حس بهتری به آنان می دهد.  


این افراد می گویند بر اساس یک سری نیازها که خانواده با 71 درصد در راس آن قرار دارد، اقدام به عبادت می کنند. 42 درصد برای شکر گذاری از خداوند، 40 درصد برای دوستان و عزیزان و کمترین آن موضوعاتی مانند، فقر و بلایا اقدام به عبادت و دعا می کنند.


افراد غیر مذهبی می گویند که بحران های شخصی شایع ترین دلیل برای دعا به درگاه خداوند است و از هر چهار نفر یک نفر برای نجات دست به دعا بر می دارند.

مطالب مرتبط:

تروریست های نوجوان در روسیه بازداشت شدند

ا

اسلام و تروریسم؛دو واژه بیگانه

آیا «امامعلی رحمان»، رئیس جمهور تاجیکستان مرده است

تصاویری از بازدید ترامپ از دیوار بین آمریکا و مکزی

عربستان 48 جنگنده تایفون از انگلیس می خرد

علی دویار؛ تحلیلگر ترک: وحدت باید موضوع روز مسلمان

نخست وزیر استرالیا: تروریست های داعش را در خاورمیا

ماموستا قادری: مسئولان در قبال همه پرسی اقلیم کردس

غول دنیای هک وارد جنگ با داعش شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات