b_300_300_16777215_10_images_06511.jpg

اساس نیوز ، تازه ترین گزارش ها حاکی از آن است که چین در حال تقویت مرزهایش است تا اجازه ندهد اعضای گروهک داعش وارد این کشور شوند.


اساس نیوز به نقل از روزنامه گلوبال تایمز چین، با توجه به شکست های پی در پی این گروه ممکن است برخی از عناصر متواری شده آن بخواهند از مرزهای «سین کیانگ» در شمال غرب چین وارد این کشور شوند.


این گزارش می افزاید: عناصر داعش پس از شکست این گروهک در سوریه ممکن است قصد عبور از مرزهای چین را داشته باشند و برای همین نظارت بر مرزهای این منطقه تشدید شده است.


"جی جی یه"  از کارشناسان موسسه مطالعات بین المللی چین در مصاحبه ای که گلوبال تایمز به آن اشاره کرده است گفت خطر حملات تروریستی، چین را تهدید می کند.


وی گفت در سال گذشته میلادی شمار تروریست هایی که در مرزهای چین دستگیر شده اند 10 برابر بیش از سال 2016 میلادی بوده است.


مسئولان و کارشناسان گفته اند نمی توان دقیقا گفت چه تعداد از تروریست ها موفق به ورود به مرزهای چین می شوند اما مسلما وضعیت مطلوبتر از گذشته نیست.


گلوبال تایمز می نویسد در برخی مواقع شناسایی این افراد سخت تر است زیرا آنها از مرزهای زمینی وارد نمی شوند بلکه مانند مسافران دیگر با گذرنامه های چینی خود از پکن و یا شانگهای وارد می شوند و این موضوع کار نهادهای مبارزه با تروریسم را دشوار کرده است.


مطالب مرتبط:

معامله شاهزاده های بازداشتی سعودی با بن سلمان برای

داعش جدید در جنوب فیلیپین

 

کمدین اسرائیلی از بن سلمان درخواست ازدواج کرد !

درخواست اسرائیل برای آب بستن تونل‌های غزه

داعش و طالبان درمسیر تقابل

دیدار دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو در کاخ سفید

ناسیونالیسم یهودی

زمزمه ممنوعیت رانندگی زنان در ترکمنستان

سخنان مولانا عبدالحمید در خطبه های نماز جمعه زاهدا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات