b_0_0_0_10_images_5059.jpg

اساس نیوز ، جمعیت مسلمانان ایرلند در تلاش برای مقابله با افزایش موج مهاجرت ستیزی و گسترش گفتمان ضداسلامی، از مردم خواستند اسلام و مسلمانان را در حمله هفته گذشته مقصر ندانند.


فاضل ریکلیف از اعضای بنیاد اسلامی ایرلند در دوبلین گفت: وقتی حمله ای صورت می گیرد، مهم نیست که عامل آن کیست، در نهایت اسلام مقصر شناخته می شود.


وی افزود: من نمی خواهم هر بار که یک نفر مرتکب جرمی می شود، صرفاً به دلیل اینکه اسم اسلامی دارد، من به خاطر آن احساس مقصر بودن داشته باشم.


هفته گذشته مرد جوانی در شهر «داندالک» ایرلند با سلاح سرد به مردم حمله کرد که در نتیجه آن یک نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.


رسانه های ایرلند به سرعت عامل حمله را یکی از مهاجران مسلمان اعلام کرده و انگشت اتهام به سمت اسلام و مسلمانان نشانه رفتند.


به گفته ریکلیف، به محض اینکه پلیس از لفظ «حمله تروریستی» استفاده می کند مردم عصبانی می شوند و حتی صبر نمی کنند که حقیقت را متوجه شوند.


دکتر سعود بجوا، رئیس مرکز فرهنگی اسلامی شهر «گالوی» ایرلند نیز نظارت مشابهی دارد. وی نیز گفتمان ضد اسلامی شدت گرفته در سال های اخیر در ایرلند را محکوم می کند.


وی می گوید: ترس ناشناخته ای وجود دارد. همه فریاد می زنند که مسلمانان خطرناک هستند اما ما جامعه خود را دوست داریم و می خواهیم به زندگیمان ادامه دهیم اما اگر با این تصورات نادرست مقابله نکنیم، شرایط بدتر خواهد شد.


مسلمانان همچنین هشدار می دهند که انتشار ادبیات نفرت آلود علیه پیروان اسلام برخلاف مصلحت جامعه است.


مطالب مرتبط:

فرزندان داعش: نسل بدون هویت

روزه‎یک‎کشیش‎درحمایت‎ازمسلمانان

برای نخستین بانوی سفیر اهل سنت

 

شبه نظامیان کرد سوریه: عملیات رقه ابتدای آوریل آغا

طرح داعش برای خارج کردن دلار از اقتصاد جهانی

هشدار رهبر دینی ترکیه به مسلمانان مقیم آمریکا

​ممنوعیت فیلم «پادماواتی» به دلیل نمایش تصاویر خشن

تاسیس اولین «خانه زن مسلمان» اتریش

سرنگونی دومین پهپاد داعش در یک روز

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات