b_0_0_0_10_images_5059.jpg

اساس نیوز ، جمعیت مسلمانان ایرلند در تلاش برای مقابله با افزایش موج مهاجرت ستیزی و گسترش گفتمان ضداسلامی، از مردم خواستند اسلام و مسلمانان را در حمله هفته گذشته مقصر ندانند.


فاضل ریکلیف از اعضای بنیاد اسلامی ایرلند در دوبلین گفت: وقتی حمله ای صورت می گیرد، مهم نیست که عامل آن کیست، در نهایت اسلام مقصر شناخته می شود.


وی افزود: من نمی خواهم هر بار که یک نفر مرتکب جرمی می شود، صرفاً به دلیل اینکه اسم اسلامی دارد، من به خاطر آن احساس مقصر بودن داشته باشم.


هفته گذشته مرد جوانی در شهر «داندالک» ایرلند با سلاح سرد به مردم حمله کرد که در نتیجه آن یک نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.


رسانه های ایرلند به سرعت عامل حمله را یکی از مهاجران مسلمان اعلام کرده و انگشت اتهام به سمت اسلام و مسلمانان نشانه رفتند.


به گفته ریکلیف، به محض اینکه پلیس از لفظ «حمله تروریستی» استفاده می کند مردم عصبانی می شوند و حتی صبر نمی کنند که حقیقت را متوجه شوند.


دکتر سعود بجوا، رئیس مرکز فرهنگی اسلامی شهر «گالوی» ایرلند نیز نظارت مشابهی دارد. وی نیز گفتمان ضد اسلامی شدت گرفته در سال های اخیر در ایرلند را محکوم می کند.


وی می گوید: ترس ناشناخته ای وجود دارد. همه فریاد می زنند که مسلمانان خطرناک هستند اما ما جامعه خود را دوست داریم و می خواهیم به زندگیمان ادامه دهیم اما اگر با این تصورات نادرست مقابله نکنیم، شرایط بدتر خواهد شد.


مسلمانان همچنین هشدار می دهند که انتشار ادبیات نفرت آلود علیه پیروان اسلام برخلاف مصلحت جامعه است.


مطالب مرتبط:

مولانا حبیب‌الرحمان مطهری: اختلاف تضعیف و از بین

اعلام وضعیت اضطراری در سودان

برنده جنگ سوریه کیست ؟

اشغال چندمنطقه در صلاح الدین عراق توسط داعش

حرف‎های ترامپ علیه مسلمانان از وب سایت او حذف شد

ا

یک سال حبس؛ مجازات اسلام ستیز آمریکایی

 

والی داعش در منطقه «القائم» در عراق کشته شد

داعش تهدید کرد که به سفارت روسیه در تهران حمله خوا

نبود اجماع مسلمانان وفتنه خلافت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز