b_0_0_0_10_images_149250320.jpg

اساس نیوز ، نخستین مذاکرات رسمی میان مقام های عالی رتبه کره شمالی و کره جنوبی با محور بازی های المپیک زمستانی و روابط دوجانبه، امروز برگزار شد.


وزارت اتحاد کره جنوبی اعلام کرد، صبح امروز- سه شنبه- اولین مذاکرات رسمی میان دو کره، که به مدت 2 سال وقفه افتاده بود، آغاز شد.


سخنگوی این وزارتخانه به خبرنگاران گفت، این مذاکرت، که در روستای «پنمنجوم» در منطقه غیرنظامی بین دو نوار شبه جزیره برگزار می شود، در ساعت 10 صبح امروز( به وقت محلی) و با سخنرانی رئیس هیات اعزامی کره جنوبی به این مذاکرات، آغاز شد.


سئول درصدد است از فرصت این نشست استثنایی با همسایه شمالی خود برای مطرح کردن مساله ازسرگیری دیدارها بین خانواده هایی، که در پی جنگ(1953- 1950) از هم جدا شده اند، استفاده کند. در حالی که پیونگ یانگ می خواهد بخش اعظمی از این مذاکرات را برای پرونده احیای اتحاد شبه جزیره اختصاص دهد.


رویترز به نقل از رئیس هیات اعزامی کره شمالی به مذاکرات با کره جنوبی، گزارش داد که انتظار می رود روند مذاکرات میان دو کره، امروز به نحو بهتر برگزار شود.


«ری سون جون» رئیس کمیته اتحاد مسالمت آمیز برای سرزمین اجداد، قبل از ورود به مکان مذاکرات به خبرنگاران گفت: «امروز، کره شمالی و کره جنوبی مذاکرات را به نحو جدی و صادقانه برگزار خواهند کرد... (مذاکرات) به نحو خوبی برگزار خواهد شد.»


دو کره، هفته گذشته برای اجرای این مذاکرات در روستای مرزی پنمنجوم، که در آن توافق آتش بس در جنگ کره امضا شد، به توافق رسیده بودند.


این نخستین دیدار میان شمال و جنوب از دسامبر 2015 محسوب می شود.


این مذاکرات بر محور مشارکت پیونگ یانگ در بازی های المپیک زمستانی، که ماه آینده در «پیونگ چانگ« کره جنوبی برگزار خواهد شد، متمرکز است.

مطالب مرتبط:

مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت محمدیه تالش: امروز جه

صد اروپایی عضو داعش اعدام می شوند

خداناباوری در بوته نقد؛معرفی کتاب الله در نقد شبها

سرکرده داعش در صحرای سوریه مخفی شده است

برگزاری همایش عاشورا در میان اهل سنت /صدقه "عاشر آ

بی احترامی به یک مسجد در کانادا

ساخت پایگاه جدید آمریکا در کردستان عراق

تشدید اقدمات امنیتی اشغالگران در اولین جمعه رمضان

 

جنگ داعش با گروه پ.ک.ک در سوریه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات