b_0_0_0_10_images_3176767.jpg

اساس نیوز ، نشریه اکونومیک تایمز از تصمیم چین برای احداث یک پایگاه نظامی در بندر «جیوانی» واقع در پاکستان و در نزدیکی بندر چابهارِ ایران خبر داد.


به گزارش اساس نیوز به نقل از اسپوتنیک  ، با تشدید تنش ها میان اسلام آباد و واشنگتن به دنبال متهم کردن پاکستان به حمایت از تروریسم و قطع کمک های مالی این کشور توسط دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، امروز برخی رسانه‌ها از تصمیم چین در ساختن پایگاه نظامی در نزدیکی بندر چابهارِ ایران خبر می دهند.


به گزارش این روزنامه، اقدام پکن واکنشی به مواضع رئیس جمهور آمریکا علیه پاکستان در راستای استفاده از واحد پولی چین در تجارت دوجانبه و تأمین اعتبار معاملات پس از افزایش سرمایه گذاری های چین در پاکستان به ارزش ۵۰ میلیارد دلار بوده است.


این در حالیست که «واشنگتن تایمز» نیز اخیرا اعلام کرد که چین در رایزنی با پاکستان برای ساختن دومین پایگاه دریایی خارجی این کشور به عنوان گامی در راستای ارائه قابلیت های دریایی بزرگتر در مسیرهای راهبردی آبی است.


این پایگاه در بندر «جیوانی»  در نزدیکی مرز با ایران و دریای عمان بنا می‌ شود و چین بدین طریق قادر خواهد بود به آب‌ های گرم منطقه دست یابد.

مطالب مرتبط:

شیخ محمد صالح خردنیا: برای ایجاد وحدت، هر کسی باید

دانشجوی مسیحی از حضور در مسجد می گوید

 

ممنوع شدن فعالیت یک گروه مرتبط با داعش در آلمان

ب

زندگینامه عبدالله (عبدیجان) آخوند نبوی نژاد

داعش در پایتخت خود وضعیت فوق العاده اعلام کرد

خشونت و تندروی در آموزه های نبوی

امارات؛ توقف در حاشیه جاده برای اقامه نماز ممنوع ش

فراخوان شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید برای مشارکت‌ه

حل مشکلات روحی و روانی مسلمانان در مسجد «رالی» آمر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز