b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_06091059a31e99427.jpg

اساس نیوز ، عمر سردار٬ رئیس کمیسیون ارزیابی حقوق بشر مجلس ترکیه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: « دامنه خطرات اسلام هراسی در اروپا رفته رفته در حال افزایش است. لازم است تا این رویکر نادرست را تغییر دهیم» .


وی در ادامه افزود: به عنوان کمیسیون ارزیابی حقوق بشر برای تغییر این درک نادرست تلاش خواهیم کرد. در همین راستا نیز از برخی از کشورهای اروپایی دیدارهایی به عمل خواهیم آورد.


سردار با بیان اینکه٬ با توجه به گزارش های سازمان های بین المللی و کشوری، وضعیت حقوق بشر در اروپا وخیم تر شده است، گفت:  « اسلام هراسی در اروپا محدود به اظهارات مخالف نیست، بلکه به خصومت بنیادی مانند خشونت فیزیکی و آزار و اذیت در مدارس، محل کار، حمل و نقل عمومی و حتی در مکان های خصوصی مانند خانه های شخصی تبدیل می شود ».


رئیس کمیسیون ارزیابی حقوق بشر مجلس ترکیه تصریح کرد: این واقعا برای ما نگران کننده است. به بیش از 200 مسجد در خلال 10 سال گذشته در اروپا حمله شده است. بعضی از آنها نیز بدون هیچ دلیلی بسته شده اند.


وی گفت: ما با افرادی که در معرض اسلام هراسی قرار می گیرند دیدار خواهیم کرد. ما برای تغییر این وضعیت تلاش خواهیم کرد. به این منظور با برخی از مسولین کشورهای اروپایی نیز دیدار خواهیم کرد.

مطالب مرتبط:

امام جمعه اهل سنت زاهدان: حق اهل سنت است که از شای

رئیس جمهور فرانسه: ترامپ داعش را به فرزند خواندگی

استخدام 100 هزار خارجی در بخش‌های دولتی سعودی!

وزیر کشور ایتالیا: نفوذ تروریست‌های اسلام‌گرا در ک

ا

هشدار به پهپاد آمریکایی نزدیک مرز ایران

سفر با پای پیاده برای همبستگی با فلسطین / بنیامین

بازداشت زنان شناگر به اتهام استفاده از لباس شنای ا

تصاویر قبل از جنگ و حال مناطق مختلف حلب- سوریه

ترکیه: استقلال کُردهای عراق به جنگ داخلی منجر می‌ش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز