b_0_0_0_10_images_1280x720_story50d680a25f8857ada373c5391fd0770e_379566.jpg

اساس نیوز:مهاجرانی که وارد آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی شده‌اند می‌گویند ماموران پلیس عربستان پولهایشان را گرفته و اموالشان را غارت کرده‌اند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از یورونیوز , هزاران مهاجر غیرقانونی اتیوپی که به زور مجبور به ترک عربستان سعودی شده‌اند می‌گویند که در زمان بازداشت مورد بدرفتاری شدید ماموران عربستان قرار گرفته‌اند.

در جریان گفتگوهای خبرنگاران آسوشیتد پرس با شماری از اخراج شدگان، آنها از ضرب و شتم، سرقت اموال و حبس در اردوگاههای کثیف سخن گفته‌اند.

عربستان سعودی نیز مانند دیگر کشورهای ثروتمند حاشیۀ خلیج فارس مقصد هزاران مهاجر از کشورهای فقیر شرق آفریقا از جمله اتیوپی و سومالی است. 

این مهاجران با پرداخت مبالغ سنگین به قاچاقچیان، سوار قایق‌ها شده و خود را به یمن می‌رسانند و سپس از مسیر این کشور جنگ‌زده وارد خاک عربستان می‌شوند. قاچاقچیان در ماه اوت تعداد زیادی از این مهاجران را در مسیر رسیدن به یمن در میان امواج آب رها کردند و به این ترتیب بیش از ۵۰ مهاجر غرق شدند.

تخمین زده می‌شود که حدود ۴۰۰ هزار مهاجر اتیوپی در عربستان سعودی زندگی کنند. آنهایی که در نهایت وارد عربستان سعودی می‌شوند اغلب به عنوان کارگر در خانه یا مزرعه مشغول کار می‌شوند و درآمد خود را برای خانواده‌هایشان می‌فرستند.

مقامات ریاض دستور داده بودند که تمام مهاجران غیرقانونی تا ماه مارس داوطلبانه این کشور را ترک کنند، این فرمان بعدا تا ماه ژوئن تمدید شد. با این وجود بسیاری از این مهاجران ترجیح دادند در این کشور باقی بمانند و اکنون با اخراج اجباری و توام با زور و سرکوب مواجهند.

بیش از ۷۰ درصد از این مهاجران غیرقانونی را مردم یمن و بیش از ۲۰ درصد را نیز مهاجران غیرقانونی اتیوپی تشکیل می‌دهند.

آخرین موج اخراج این مهاجران توسط عربستان سعودی در ماه نوامبر انجام شد. مقامات عربستان می‌گویند که حدود ۲۵۰ هزار مهاجر غیرقانونی را بازداشت و اخیرا ۵۰ هزار نفر از آنها را به زور از این کشور اخراج کرده‌اند.

مهاجرانی که وارد آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی شده‌اند می‌گویند ماموران پلیس عربستان پولهایشان را گرفته و اموالشان را غارت کرده‌اند. ماموران همچنین به مهاجرانی که از دست پلیس فرار می کنند شلیک کرده و آنها را زخمی می‌کنند.

آلودگی شدید بازداشگاهها نیز باعث می‌شود که بسیاری از این مهاجران بیمار شوند.

بنا بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر، مهاجران یمنی نیز از آزار گسترده و سوء رفتارهای جدی ماموران امنیتی در زمان بازداشت در عربستان سعودی در امان نبوده‌اند.

در میان این مهاجران غیرقانونی، افراد آسیب پذیر بسیاری دیده می‌شود از جمله کودکان و نوجوانان، مادران تنها و همچنین کسانی که در اثر این آزار و سرکوبها بشدت مجروح شده‌اند.

مطالب مرتبط:

جوانان شیعه و سنی عراقی در محل انفجار الکراده نماز

بازداشت ۵۵ نفر به اتهام حمایت مالی از گولن در ترکی

ا

گاردین: اردوغان ترکیه را به بیراهه می برد

دیدگاه مسلمانان بریتانیا درباره داعش

افتتاح نمایشگاه «پیام اسلام» در مقر «یونسکو»

قایق حامل مسلمانان آواره روهینگیایی غرق شد

آمریکا و روسیه خط حائل میان کردها و ارتش ترکیه ای

 

ترامپ: مطمئنم ایران به زودی با ما گفتگو خواهد کرد

شرط داعش برای توقف بمب‌گذاری‌ها

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات