b_0_0_0_10_images_68209182_538.jpg

اساس نیوز ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مجلس سودان در رابطه با رای گیری قطعنامه مرتبط با قدس در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت:  جهان اسلام با موفقیت در نشست فوق العاده قدس نشان داد که در صورت همراهی با یکدیگر چقدر می توانند قدرتمند شوند.


اردوغان که با تکبیرهای الله اکبر حاضران پشت تریبون قرار گرفت، خطاب به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: این را باید بدانیم که اگر مهد دموکراسی هستید این کارتان اشتباه است. آقای ترامپ شما باید به این فکر کنی که کجا اشتباه کردی و از آن اشتباه دوباره بازگردی.


وی افزود: «عاقبت تصمیم‌هایی که بر بی‌عدالتی و عدم استفاده از عقل سلیم بنا شده، چیزی جز ناامیدی نیست. آخرین نمونه از این دست موضوع قدس بود. در جهان کشوری که سلاح و پول در اختیار دارد قدرتمند نیست. آنکه بر حق است قدرت را هم در دست دارد».


اردوغان تصریح کرد:‌ هیچ کس نباید از ما انتظار داشته باشد که در برابر آنچه بر مسلمانان روهینگیایی مقابل چشم جهانیان رخ می دهد، حملاتی که سالیان سال است مردم فلسطین متحمل آن هستند، بحران های انسانی در سوریه، عراق، لیبی، یمن و سومالی، مشکلات کشورهای ساحلی آفریقا و مناطق دریاچه چاد سکوت اختیار کنیم.


رئیس جمهور ترکیه با تاکید بر این که ترکیه با زورگویی، بی‌عدالتی و آنهایی که بی‌عدالتی می‌کنند مخالف است، گفت: « اگر قرار باشد به خاطر این موضع هزینه‌ای بپردازیم، آماده پرداخت آن هزینه هستیم».

مطالب مرتبط:

نگاهی به فیلم " کاروان قهرمانان " طالبان

بیشترین میزان اسلام هراسی کانادا در کبک

داعش نماز عید فطر را هم ممنوع کرد !

گ

قطع حقوق هشت هزار تن از درجه‌داران نیروی پیشمرگ

ا

دستگیری تروریست داعشی تبعه ایتالیا در مراکش

وعده دولت میانمار برای تحقیق در خصوص برخورد با مسل

ا

ارتش سوریه به زنان عرب در قامیشلو آموزش نظامی می د

ا

اعتراض سوریه به عملیات نظامی ترکیه در این کشور

ماموستا بابایی: خانه تکانی دل از ضرورت های روزهای

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز