b_0_0_0_10_images_Just0000inTrudeau.png

اساس نیوز به نقل از پایگاه خبری AboutIslam؛ جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا در پیامی ویدئویی برای همایش «احیای روح اسلام» تأکید کرد که مسلمانان کانادا سرمایه بزرگی برای این کشور هستند.


ترودو در این پیام خطاب به شرکت‌کنندگان در همایش گفت: کانادا خوشبخت است که یک جامعه اسلامی فعال دارد.


وی افزود: در طول این سالها، مسلمانان کانادا با پیشرفت زیاد، نقش مهمی در جامعه کانادایی داشته‌اند، و در عین حال ارتباطات سنتی خود را با میراث فرهنگی غنی خود حفظ کرده‌اند.


ترودو در ادامه گفت: ما در اینجا تنوع فرهنگی و دینی جامعه خود را که یک منبع قدرت برای کانادایی‌ها است جشن می‌گیریم. تنوع نژادی، دینی و قومیتی ما، یکی از مولفه های منحصربه‌فرد کانادا است و به ما اجازه شکوفایی می‌دهد.


مسلمانان از سراسر آمریکای شمالی روز جمعه (۱ دی) خود را به تورنتو رساندند تا در شانزدهمین دوره همایش سالانه احیای روح اسلام در مرکز همایش‌های تورنتو شرکت کنند.


با وجود برف شدید، هزاران نفر در این همایش که امروز (۳ دی) به کار خود پایان خواهد داد، شرکت کرده‌اند. این همایش ظهر جمعه با اقامه نماز جماعت کار خود را آغاز کرد و علما و اندیشمندان مسلمان در مورد مسائل مهم پیش روی مسلمانان سخنرانی کردند.


اولین دوره این همایش از سوی جوانان مسلمانان آمریکایی با هدف از بین بردن تصورات نادرست در مورد اسلام و مسلمانان و شناخت و تفاهم با غیر مسلمانان بعد از حادثه یازدهم سپتامبر برگزار شد

مطالب مرتبط:

ترامپ در توئیتر خود از یک ایرانی تشکر کرد

ا

ناو گروه ضربتی آمریکا وارد خلیج فارس می شود

آخوند عبدالله سن سبلی: آخرین هدف تمام برنامه‏ هاى

آمریکا زنان داعشی شهروند این کشور را تحویل گرفت

 

پوتین: خداوند جواب نداد، زمان قبول واقعیت فرا رسید

 

اولویت ترکیه , حفظ تمامیت ارضی سوریه

ن

احتمال ادغام داعش و القاعده

اوباما در سخنرانی خداحافظی: آمریکا هنوز شاهد نژاد

داعش جدید در جنوب فیلیپین

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات