b_0_0_0_10_images_101809078_832.jpg

اساس نیوز به نقل از نشریه ارگانی گلوبال تایمز چین، یک دادگاه محلی در شمال شرق چین یکی از ساکنان این منطقه را به جرم توهین به دین اسلام و مسلمانان به دو سال و نیم حبس محکوم کرد.


این فرد « لی جیدونگ » نام دارد و اهل شهر « شن یانگ » در استان « لیایونینگ » در شمال شرق چین است.


او بر اساس این گزارش از سال 2009 تا 2016 میلادی در موارد مختلف مطالب و تصاویری بر روی اینترنت قرار می داده که حاوی مسایلی در باب انتقاد از مسلمانان و حمله به دین اسلام و توهین به مقدسات بوده است.


پس از این واقعه شمار زیادی از مسلمانان از این شهر که یک پایگاه صنعتی در چین محسوب می شود به مقام های محلی شکایت کردند و پرونده ای برای این فرد در دادگاه تشکیل شد.


دادگاه در جریان محاکمه اعلام کرد که این فرد با این اقدامات اصول و قوانین مربوط به برابری اقلیت ها و ادیان را زیر پا گذاشته و با پخش مطالب مذکور در حقیقت نفرت پراکنی کرده و باعث مزاحمت های اجتماعی شده است.


این فرد به دلیل اقدامات ضد اقلیتی و توهین به دین اسلام و مسلمانان یک بار دیگر در سال 2009 میلادی دستگیر و پس از مدتی با قرار وثیقه آزاد شد و دوباره در سال 2016 میلادی ماموران چین او را به همین جرم دستگیر کردند.


بر اساس قانون امنیت سایبری که چین در سال 2016 میلادی تصویب کرد هر اقدامی که امنیت اجتماعی را با استفاده نادرست از اینترنت به خطر بیندازد جرم محسوب می شود.


مطالب مرتبط:

روسیه به سوریه پلیس نظامی اعزام کرد

ا

فتوای رهبر معنوی داعش در ترکیه درباره زنده سوزانده

میزبانی مسلمانان انگلیس از دانش آموزان یهودی

داعش رفت و آمد در موصل را محدود کرد

انتقاد خطیب نمازخانه صادقیه از سکوت جامعه جهانی در

نخست وزیر عراق از پایبند نبودن بغداد به نتایج همه‌

حمله هوایی به پایگاه "حمیمیم" روسیه در سوریه

قطع کمک مالی آژانس آمریکایی توسعه به برخی از کشوره

آغاز بکار فعالیت گروه شبه‌نظامی وابسته به داعش با

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات