b_0_0_0_10_images_636412594446102463.jpg

اساس نیوز ، مشاوران دولت چین معتقدند خطر جنگ در شبه جزیره کره در بالاترین سطح خود طی چند دهه گذشته است.


مشاوران ارشد دولت و افسران ارتش چین هشدار دادند تشدید روزافزون جنگ لفظی بین دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی نشان می‌دهد چین باید کاملا آماده جنگ در شبه جزیره کره باشد زیرا خطر جنگ در این منطقه هرگز تا این حد زیاد نبوده است.


«شی یین هونگ» از مشاوران ارشد دولت چین در کنفرانسی در پکن به منظور بررسی بحران در شبه جزیره کره گفت: «کره شمالی یک بمب ساعتی است».


وی که استاد روابط بین الملل دانشگاه «رنمین Renmin»نیز می‌باشد افزود: «ما تنها می‌توانیم انفجار این بمب ساعتی را به تاخیر بیندازیم به این امید که تاخیر آن بتواند روزی منجر به خنثی شدن چاشنی این بمب شود.»


مشاوران دولت چین هشدار داده اند اقدامات اخیر چین از جمله حمایت از تحریم‌های غرب علیه کره شمالی نشان می‌دهد پکن در حال از دست دادن کنترل و نفوذ خود بر بحران کنونی است.


شی یین هونگ افزود شرایط فعلی در شبه جزیره کره به گونه‌ای است که می‌توان گفت: طی چند دهه گذشته خطر جنگ تا این حد زیاد نبوده است.


وی تصریح کرد جلوگیری از جنگی علنی خیلی دیر شده است زیرا ترامپ و کیم جونگ اون همچنان درگیر جنگ لفظی و تهدید علیه یکدیگر هستند.


وانگ هونگ گوآنگ از فرماندهان ارشد سابق ارتش چین و مشاور فعلی دولت نیز در این کنفرانس هشدار داد هر لحظه ممکن است جنگی در شبه جزیره کره آغاز شود به ویژه به این علت که آمریکا و کره جنوبی قرار است ماه مارس تمرین‌های نظامی مشترک سالانه خودشان را برگزار کنند.


وی افزود: «در شرایطی بسیار خطرناک به سر می‌بریم. چین باید پدافند‌های خود را برای جنگ بسیج کند.»

مطالب مرتبط:

معاون صدر اعظم آلمان بار دیگر از سیاست مهاجرتی حزب

مولانا ساداتي در مراسم نماز جمعه: ادای “حق الله" و

بازگشت اخوان المسلمین کویت به عرصه سیاست

داعش 54 عراقی را درکرکوک باز داشت کرد

ا

سرنوشت شوم زنان داعشی ها در تلعفر

اعلام زمان ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی یازد

ا

تاکید بر همدلی نخبگان مسلمان در نشست تخصصی اساس نی

واکنش مولانا عبدالحمید به تحریف سخنان‌شان در مورد

آغاز گسترده اعتراضات به نبود خدمات عمومی در کردستا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات