b_0_0_0_10_images_n00041438b.jpg

اساس نیوز به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس ، بسیاری از زنان اقلیت مسلمان روهینگیا از روز سوم شهریور (۲۵ اوت) همزمان با آغاز عملیات نیروهای امنیتی میانمار مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.


این خبرگزاری با ۲۹ تن از دختران و زنانی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند مصاحبه کرده و جزئیات تجاوز و اعمال خشونت علیه آنان را ثبت کرده است. این زنان که ۱۳ تا ۳۵ سال سن دارند از روستا‌های ایالت راخین رانده شده و در بنگلادش پناهنده هستند.


مصاحبه با قربانیان تجاوز جنسی نشان می‌دهد که آنان در ماه‌های اخیر قربانی آسیب جسمی و روانی شدیدی شده‌اند. زنانی که با چشمانی اشک‌ آلود جزئیات تجاوز خود را برای خبرنگاران شرح داده‌ و از تاثیر این واقع بر زندگی زناشویی خود گفته‌اند. به نظر می‌رسد تجاوز به این زنان با اعمال سایر خشونت‌ها از جمله ضرب و شتم همراه بوده است.


سازمان ملل متحد، سازمان جهانی مهاجرت، دیده بان حقوق بشر و پزشکان بدون مرز از جمله ارگان‌هایی هستند که در طی ماه‌های اخیر درباره تجاوز و تعرض جنسی گسترده به کودکان و زنان روهینگیا هشدار داده‌ و پدیده تجاوز به کودکان و زنان روهینگیا را «ابزار ترور سیستماتیک و ایجاد وحشت» در میان افراد این اقلیت خوانده‌اند.


اما با وجود انتشار گزارش‌های مستدل منتشر شده توسط نهادهای رسمی بین‌المللی، ارتش میانمار تاکنون به این اتهامات به صورت رسمی پاسخ نداده و از مصاحبه با خبرنگاران نیز امتناع می‌کند.


پیش‌تر سازمان عفو بین‌الملل با انتشار یک گزارش تحقیقی، شرایط زندگی مسلمانان روهینگیا در میانمار را اسفبار توصیف کرد. در گزارش این این سازمان آمده است که مسلمان ساکن ایالت راخین زیر سلطه «رژیم آپارتاید میانمار» در شرایط غیر انسانی زندگی می‌کنند و خشونت‌های اعمال شده بر آنان مصداق جنایت علیه بشریت است.

مطالب مرتبط:

احتمال بروز بحران جدید در روسیه

هشدار عفو بین الملل درباره اخراج اعراب از کرکوک تو

ب

معرفی عامل حمله انتحاری اخیر در استانبول

ا

وکیل پرونده رسوایی واترگیت: ترامپ قطعا استیضاح می

محتمل بودن آغاز عملیات موصل درماه میلادی جاری

ا

ضرورتهای تلاش برای آینده پژوهی در جهان اسلام

 

ترامپ سفر وزیرخارجه آمریکا به کره شمالی را لغو کرد

دستگیری 6 عضو داعش در ترکیه

ا

تداوم پیشروی نیروهای عراقی در شرق موصل

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات