b_0_0_0_10_images_n00041438b.jpg

اساس نیوز به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس ، بسیاری از زنان اقلیت مسلمان روهینگیا از روز سوم شهریور (۲۵ اوت) همزمان با آغاز عملیات نیروهای امنیتی میانمار مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.


این خبرگزاری با ۲۹ تن از دختران و زنانی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند مصاحبه کرده و جزئیات تجاوز و اعمال خشونت علیه آنان را ثبت کرده است. این زنان که ۱۳ تا ۳۵ سال سن دارند از روستا‌های ایالت راخین رانده شده و در بنگلادش پناهنده هستند.


مصاحبه با قربانیان تجاوز جنسی نشان می‌دهد که آنان در ماه‌های اخیر قربانی آسیب جسمی و روانی شدیدی شده‌اند. زنانی که با چشمانی اشک‌ آلود جزئیات تجاوز خود را برای خبرنگاران شرح داده‌ و از تاثیر این واقع بر زندگی زناشویی خود گفته‌اند. به نظر می‌رسد تجاوز به این زنان با اعمال سایر خشونت‌ها از جمله ضرب و شتم همراه بوده است.


سازمان ملل متحد، سازمان جهانی مهاجرت، دیده بان حقوق بشر و پزشکان بدون مرز از جمله ارگان‌هایی هستند که در طی ماه‌های اخیر درباره تجاوز و تعرض جنسی گسترده به کودکان و زنان روهینگیا هشدار داده‌ و پدیده تجاوز به کودکان و زنان روهینگیا را «ابزار ترور سیستماتیک و ایجاد وحشت» در میان افراد این اقلیت خوانده‌اند.


اما با وجود انتشار گزارش‌های مستدل منتشر شده توسط نهادهای رسمی بین‌المللی، ارتش میانمار تاکنون به این اتهامات به صورت رسمی پاسخ نداده و از مصاحبه با خبرنگاران نیز امتناع می‌کند.


پیش‌تر سازمان عفو بین‌الملل با انتشار یک گزارش تحقیقی، شرایط زندگی مسلمانان روهینگیا در میانمار را اسفبار توصیف کرد. در گزارش این این سازمان آمده است که مسلمان ساکن ایالت راخین زیر سلطه «رژیم آپارتاید میانمار» در شرایط غیر انسانی زندگی می‌کنند و خشونت‌های اعمال شده بر آنان مصداق جنایت علیه بشریت است.

مطالب مرتبط:

پیام تسلیت مولانا گرگیج به دنبال درگذشت مولانا عبد

پایگاه های نظامی جدید آمریکا در مرز عراق و ایران

شهردار اسلام ستیز فرانسوی در آستانه اخراج

ح

داعش مسئولیت انفجار کراچی را بر عهده گرفت

گسترش اعتصابات کارگری در عربستان

انتقادات گسترده نسبت به ممنوعیت فروش نقاب در مراکش

ا

آمار وابستگی جوانان مسلمان آلمان به مذهب

وظایف مسلمانان در دهه ذوالحجه

سوگند نمایندگان مسلمان مجلس آمریکا به قرآن جفرسون

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز