b_0_0_0_10_images_6370420_775.jpg

اساس نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس سند وزارت خارجه آمریکا در تاریخ ۶ دسامبر، دیپلمات های آمریکایی در اراضی اشغالی ابلاغیه ای از سوی واشنگتن دریافت کردند که براساس آن آمریکا از رژیم صهیونیستی خواسته تا از شدت واکنش خود نسبت به تصمیم آمریکا مبنی بر انتقال سفارتش از تل آویو به قدس بکاهد.بر اساس این سند مسئولان آمریکایی پیش بینی کردند که واکنش هایی در قبال این تصمیم در خاورمیانه و جهان نشان داده شود و این مسئله تاثیراتی بر هیئت های دیپلماتیک آمریکا در خارج از کشور خواهد گذاشت.


این سند که به سفارتخانه های آمریکا در لندن، پاریس، برلین، رم و بروکسل ارسال شده تاکید دارد که قدس همچنان محور مذاکرات در خصوص اوضاع نهایی میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها محسوب می شود و دو طرف باید میزان حاکمیت رژیم صهیونیستی بر قدس را طی مذاکرات مشخص کنند.


این سند همچنین تاکید دارد که دولت آمریکا اقدامات جسورانه ای در این خصوص اتخاذ می کند اما این اقدامات در صورتی که تلاش های مربوط به تحقق صلح در نهایت موفقیت آمیز باشد مطلوب خواهد بود.


سند دیگری که از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده به تشکیل یک کارگروه داخلی اشاره دارد که مسئولیت پیگیری تحولات بین المللی بعد از تصمیم واشنگتن مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان مرکز رژیم صهیونیستی را برعهده دارد.

مطالب مرتبط:

بولتون:خروج آمریکا از سوریه مشروط به تضمین ترکیه د

گزارش سازمان شفافیت بین المللی از رشد فساد مالی در

پلیس آلمان یک جنگجوی زن داعشی را دستگیر کرد

ا

ظهور مجدد داعش در الجزایر

ا

اعزام نخستین کاروان حجاج گلستانی به سرزمین وحی +تص

حال و روز این روزهای مسلمانان ،جنگ ،آوارگی و خشونت

کشته شدن فرمانده ارشد داعش و13معاون وی

دستورات مهم رهبر معظم انقلاب درباره اجرای برجام

طرح بلند پروازانه فضایی هند/پرتاب 83 ماهواره با یک

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز