b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_ab6415129a3134afb9e7a6facad1022c.jpg

اساس نیوز به نقل از آناتولی ، مراسم ولادت پیامبر اسلام با حضور گسترده مردم در مسجد الاقصی برگزاری شد.


شیخ محمد حسین مفتی قدس و فلسطین طی سخنانی در مراسم ولادت پیامبر اسلام (ص) که با حضور گسترده مردم در مسجد الاقصی برگزار شد، گفت: « شما با حضور گسترده در این مکان مقدس به دشمنان نشان دادید که صاحبان این سرزمین مقدس هستید».


شیخ محمد حسین، مفتی قدس و فلسطین در این مراسم طی سخنانی خطاب به مردم گفت: « با تجمع در این مکان مقدس (مسجدالاقصی) به دشمنان اشغالگر و برای جهانیان نشان دادید که شما صاحبان اصلی و محافظان واقعی مسجد الاقصی هستید. نشان دادید که شما به هیچ وجه از این مکان مقدس منصرف نخواهید شد».


مفتی قدس در رابطه به سیاست یهودی سازی این شهر توسط اسرائیل نیز تصریح کرد: « قدرت اشغالگری و ظلم هر چقدر هم که زیاد باشد، نمی تواند ما را از هویت عربی و مسلمان بودن منصرف کند».


از سوی دیگر شیخ ابوغزاله، به نمایندگی از اداره اوقاف قدس در این نشست گفت: « مراسم ولادت پیامبر اسلام، امسال درحالی برگزار می شود که مسجدالاقصی روزهای سختی را پشت سر گذاشت. اسرائیل خواهان تحکیم و تداوم بخشیدن به حاکمیت خود در مسجد الاقصی، بنیاد های خیریه در قدس و در تمام فلسطین است و به اشغالگری‌ خود ادامه می دهد».


عمر الکسوانی، مدیر مسجد الاقصی نیز طی سخنانی اظهار داشت: « امروز در این مکان مقدس ولادت پیامبر اسلام را جشن می گیریم، خدا را شکر که ما را خدمتگذار مسجدالاقصی قرار داده است».


طی این مراسم گروه سرود جوانان فلسطینی با در دست داشتن پرچم‌هایی از جاده‌های صلاح الدین و سلطان سلیمان در قدس شرقی اشغالی عبور کرده و از در ورودی شام که از دروازه‌های اصلی شهر قدیمی است، وارد محوطه مسجدالاقصی شدند. گروه سرود به اجرای سرودهای مذهبی در مسجدالاقصی پرداخت.

مطالب مرتبط:

فرانسه و بلژیک مقصد احتمالی حملات تروریستی داعش

ساختن نمازخانه در ایستگاه قطار توکیو

توقف انتشار آمار قربانیان نظامی عراق از سوی سازما

ا

خلیفه داعش 3 روز عزای عمومی اعلام کرد

معرفی سلاح "روز قیامت" روسیه

اعمال محدودیت اعزام شهروندان فقیردرتاجیکستان برای

پولدارترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری/ اطلاعات در

میزبانی مسلمانان انگلیس از دانش آموزان یهودی

تمسخر آرم انتخاباتی هیلاری کلینکتون در شبکه های اج

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز