b_0_0_0_10_images_2046712.jpg

اساس نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز؛ نورالدین جانیکلی، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد پیش‌بینی می شود نخستین سامانه موشکی ضدهوایی اس-400 روسیه در سال 2019 به ترکیه تحویل داده شود.


این نخستین بار است که یک مقام رسمی ترکیه جدول زمانی دقیقی از تحویل این محموله ارائه می‌دهد که به نوبه خود می‌تواند زنگ خطری برای ناتو محسوب شود.


جانیکلی  اعلام کرد ترکیه با خرید سامانه موشکی ضدهوایی اس-400 از روسیه حق دفاع از خود را دارد. جزئیات بیشتر درباره این معامله را کمیته بودجه مجلس ارائه می دهد. ترکیه سفارش دو سامانه موشکی ضد هوایی اس-400 به روسیه داده است که خرید یکی نهایی شده است و یکی از آنها در سال 2019 تحول داده می شود.


وزیر دفاع ترکیه گفت: با دریافت این سامانه دفاعی پیشرفته، کشور ما با قابلیت مهم دفاع هوایی ایمن می شود.


وی ادامه داد: ترکیه در حال مذاکره با کنسرسیوم یوروسام فرانسه و ایتالیاست تا پس از امضای تفاهم نامه سه جانبه، سامانه دفاع موشکی خود را توسعه دهد. با این یادداشت تفاهم، شرکت‌های ترکیه، فرانسه و ایتالیا همکاری خود را برای شناسایی، تولید و استفاده از سامانه موشکی SAMP-T آغاز می‌کنند.


اقدام ترکیه در خرید سامانه موشکی ضدهوایی اس-400 روسیه موجب نگرانی آمریکا و کشورهای عضو ناتو شده است. این در حالی است که دولت آنکارا گفته هیچ گزینه دیگری جز خرید تجهیزات نظامی از روسیه نداشته است زیرا کشورهای عضو ناتو پیشنهاد مقرون به صرفه ای ندادند.


گفته می شود، ارزش قرارداد خرید سامانه موشکی ضد هوایی اس-400  روسیه 2 میلیارد و 500 میلیون دلار است.

مطالب مرتبط:

پاکستان و شکایت از هند در دادگاه لاهه

طاهره رحمان نخستین گوینده خبر محجبه در آمریکا

همکاری مشترک داعش و طالبان در زابل افغانستان

ا

جیم کری: حسابهای فیسبوکتان را ببندید و سهام فیسبوک

نگرانی سازمان ملل از نداشتن دسترسی به مسلمانان میا

مهریه عروسهای سودانی داعش!

اقدام مشترک پیروان ادیان مختلف برای یاری نیازمندان

۷ بار تلاش ناکام برای تحریف قرآن

ا

مولوی مومن: بنده واقعی باید تسلیم امر الله باشد و

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات