b_0_0_0_10_images_2314790.jpg

اساس نیوز به نقل از اسپوتنیک، گزارشها حاکی از این است که ترکیه ناتو را ترک خواهد کرد و اگر این اتفاق بیفتد چه کشورهایی و چرامی توانند از این امر پیروی کنند.


یونان ؛ سالهای پیش یکی از کشورهایی بود که از بحران اقتصادی ضربه خورد. این بحران سیستم دفاعی این کشور را نیز تضعیف کرد که احتمال خروج از ناتو را زیاد میکند.


مجارستان ؛ در حال حاضر با توجه به ساخت نیروگاه اتمی در مجارستان با وام های روسیه میتوان گفت کشور برای خروج از اتحادیه اروپا آماده است و بعد هم با توجه به شرایط نظامی خروج از ناتو.


اسلوواکی ؛ وضعیت پایگاه ناتو در شمال آتلانتیک بحرانی است و یان چرنوگورسکی در این مورد گفته که توسعه ناتو در غرب مانع ازامکان همکاریهای بین اتحادیه اروپا شده و هیچ همه پرسی در زمینه عضویت در ناتو صورت نگرفته.


فرانسه ؛ فرانسه یکی از پیشگامان ناتو، اما در سال 1966 ژنرال دوگول از ساختارهای نظامی انصراف داد. در سال 2009 فرانسه به ساختارهای رها شده بازگشت و خود را درگیر جنگ لیبی که باعث افزایش ضدیت با ناتو شد. ماینین لوپان قول داده که اگر به سمت رئیس جمهوری برسد از اتحادیه اروپا و ناتو خارج خواهد شد و به سمت همکاری با روسیه خواهد رفت.


ایسلند؛ حضور ایسلند در ناتو بزرگترین راز این بلوک است. کل جمعیت ایسلند 205 هزار نفر است.این کشور خود نیروی نظامی ندارد. در سال 2011، 18 نماینده از 63 نماینده پیشنهاد لغو عضویت در ناتو را دادند. ایسلند یک پایگاه مهم برای ناتو محسوب میشود که در این سالها کشمکشی بر سر خروج یا ماندن آن در ناتو در میان نمایندگان آن بوده. ایسلند ارزش موقعیت جغرافیایی خود را برای ناتو میداند و از آن برای اهداف سیاسی داخلی و بین المللی استفاده میکند.

مطالب مرتبط:

مجله فوربز، پاول دوروف را به عنوان یک میلیاردر به

مراسم ولادت پیامبر اسلام در مسجد الاقصی برگزار شد

داعش ، مرگ ابوبکر بغدادی و پایان یک سناریو!

مسلمانان امریکای شمالی خشونت را محکوم می‌کنند

ا

کشته شدن مستندساز انگلیسی توسط داعش /عکس

واکنش نخست وزیر پاکستان به سخنان ترامپ:او وراجی می

توضیحات امام جمعه مهاباد درباره کلیپ جنجالی دانش آ

فرمانده ارتش پاکستان حکم اعدام ۱۱ عضو طالبان را تا

شهردار مسلمان لندن خواستار لغو سفر ترامپ به انگلیس

ب

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات