b_0_0_0_10_images_alalam_635382806206396277_25f_4x3.jpg

اساس نیوز به نقل از تاس ، دیده‌ بان اسلام‌هراسی وابسته به دارالافتاء مصر با صدور بیانیه‌ای، نسبت به برگزاری تظاهرات ضد‌ اسلامی در لهستان که با حضور نژادپرستان و راست‌گرایان افراطی و با سر دادن شعارهایی علیه مسلمانان برگزار شد، واکنش نشان داد.  


 
در این بیانیه آمده است علی‌رغم این که لهستان همچون دیگر کشورهای اروپایی شاهد انجام اقدامات تروریستی نبوده و شمار قابل توجهی از مسلمانان در این کشور نیستند و پیروان آیین اسلام از داشتن اماکن خاصی برای تجمع و انجام مراسم‌ عبادی محرومند، اما راست‌گرایان افراطی این کشور بر دشمنی با مسلمانان اصرار داشته و آشکارا دعوت به دشمنی و اعمال خشونت علیه آنان می‌کنند.


دیده‌ بان اسلام‌هراسی مصر، فراخوان برای سوزاندن مسلمانان را دلیل آشکاری بر این موضوع دانست که دشمنی راست‌گرایان در غرب با مسلمانان از هیچ برهان عقلی برخوردار نیست و هیچ ارتباطی به اقدامات برخی سازمان‌های تروریستی ندارد.


در ادامه این بیانیه با اشاره به این که این دشمنی‎ها عمدتا از گفتمانی نژادپرستانه‌ سرچشمه می‌گیرد که خواهان برتری و متمایز ساختن شهروندان سفیدپوست از دیگران است، آمده است: تحریک‌های رسانه‌ای و معیارهای دوگانه در تعامل با مسائل مسلمانان و غیرمسلمانان  مانند نسبت دادن اقدامات تروریستی به اسلام و آموزه‌های دینی در حالی که پیروان دیگر ادیان از این گونه اتهامات مبرا هستند، از دیگر عوامل ایجاد دشمنی با مسلمانان است.


دیده‌ بان اسلام‌هراسی در ادامه این بیانیه به ماجرای «استیفن پادوک»، فرد مسلحی که مهرماه سال جاری در شهر «لاس وگاس» آمریکا دست‌کم ۵۸ تن را کشته و بیش از ۵۰۰ تن دیگر را مجروح کرد، اشاره کرده و آورده است: این حادثه صرفا به دلیل دین این فرد مسلح، غیر تروریستی عنوان شد، این در حالی است که در موارد دیگر به محض آن که دست‌داشتن یک مسلمان اثبات شود، تروریستی توصیف می‌شود و این بیانگر تعامل دوگانه در پوشش رسانه‌ای علیه مسلمانان است.


در این بیانیه تأکید شد: فراخوان‌های راست‌گرایان افراطی در غرب خود موجب رواج تروریسم و جذب تروریست‌ها در اروپا و خارج آن می‌شود و جوامع اروپایی باید تلاش کنند عرصه را برای این راست‌گرایان که تحریک علنی علیه مسلمانان را در پیش گرفته و تا حد سوزاندن آن‌ها رسیده است، تنگ کنند.


این مرکز، فراخوان برای سوزاندن مسلمانان را درخواستی غیرقابل قبول توصیف کرد و نسبت به عواقب خطرناک آن هشدار داد و تأکید کرد: سازمان‌های تروریستی و راست‌گرایان افراطی در غرب تنها نهادهایی هستند که از چنین گفتمانی بهره می‎برند.مطالب مرتبط:

گشایش باشگاه ورزش های رزمی برای زنان در عربستان

مولانا مطهری در نماز جمعه روستای ولی‌آباد بالاخواف

کردهای سوریه: فرانسه به منبج نیروی نظامی می فرستد

اردوغان:ترکیه با یک جنگ اقتصادی درگیر است

ظاهر شدن شهری معلق در آسمان چین

ا

نظرسنجی‌ها از رأی «نه» به رفراندوم ترکیه می‌گویند

دکتر نورقلی پور : گلایه مطرح بر دولت در زمینه عدم

منع پخش اذان از مساجد قدس در روز نکبت

اعلام موضع سرکرده داعش درباره کودتای ترکیه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز