b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_7536e75ce70e056db989a8bddf0ab2d0.jpg

اساس نیوز: رئیس‌جمهور ترکیه بر لزوم تشکیل شاخه زنان در داخل سازمان همکاری های اسلامی تاکید کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از آناتولی , رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم اهدای گواهینامه برنامه رهبری و کارآفرینی زنان جوان در آنکارا گفت: چرا نباید شاخه زنان در داخل سازمان همکاری های اسلامی وجود داشته باشد؟ متاسفانه رهبران کشورهای عضو هنوز در این باره اشتراک نظر ندارند.

وی در این مراسم همچنین اظهار داشت:

متاسفانه جهان اسلام برای هدف مشترک به صورت هماهنگ و یک شکل متحد نمی شود. با بحران مسلمانان میانمار مواجه هستیم. ما همیشه با نگرش برتر بودن دست بخشنده از گیرنده حرکت می‌کنیم. ما هر سختی که متحمل می شویم با در نظر گرفتن نسل‌های آینده، بار آن را به دوش می کشیم.

 اسلام اجازه بندگی به غیر خدا را نمی دهد و دینی است که انسانها را از بند زنجیرها می رهاند. یک اسلام واحد داریم و اسلام معتدل و غیرمعتدل وجود ندارد. برخی ها به اسم "اسلام معتدل" اجازه رانندگی به زنان را نمی دهند، کجای اسلام چنین حکمی وجود دارد؟ وجود ندارد. چنین درکی از اسلام نمی تواند باشد.

در ترکیه امروز کسی به دلیل اعتقادات خود به حاشیه رانده نمی شود. دیگر زنان در تمام نهادها حضور دارند.

 مبارزه ترکیه در واقع یک مبارزه ضد امپریالیستی است.

زنان بزرگترین قربانیان سیاست‌ها در اروپا هستند. هر روز بیش از پیش ممنوعیت حجاب در کشورهای اروپایی گسترش پیدا می‌کند. همان طور که زمانی در کشور ما نیز وجود داشت، با ترفند حریم خصوصی تلاش می‌شود تا از ورود زنان به حوزه‌های دولتی ممانعت کنند.

یک طرز تفکر که می خواهد زنان محجبه را در خانه زندانی کند به سرعت در حال شیوع است. امروز در کشورهای اروپایی ورود زنان به بازار کار یا حتی بهره‌گیری از آموزش نیز به ویژه برای زنان محجبه محدود شده است.

کشورهایی که در هر فرصت قصد دارند به ما درس دموکراسی بدهند اساسی‌ترین حقوق بشری را زیر پا می‌گذارند. 

پیامبر امر به ازدواج و فرزند‌آوری و تکثیر اولاد کرده است. این موضوع بسیار حساس و مهمی است. مسلمانان باید به فکر فرزندآوری باشند و نقش زنان در این خصوص بسیار مهم است. گروه تروریستی در ترکیه نیز در این خصوص بسیار حساس است و اعضای آنها هر کدام 5-10-15 بچه دارند. امیدواریم در راستای اوامر خداوند عمل کنیم.

 شورای امنیت سازمان ملل باید هر گروه اعتقادی و قومی را در بر گرفته و این شورا نماینده همه مردم جهان باشد. اما اکنون اینگونه نیست. این نمی تواند ساختاری عادلانه باشد.

 با ایلان ماسک که در زمینه سرمایه گذاری های خاص خود در بخش تکنولوژی های پیشرفته در دنیا شناخته شده است، دیدار کردم. دیدم که وی بسیار مشتاق است. به اهداف و آرزوهایش از زبان خودش گوش دادم. متوجه شدم که هر چیزی با یک رویا آغاز می شود. اگر رویا نباشد، تحقق چیزی ممکن نیست. انسان تا زمانی که آرزو و رویایی دارد، زنده است.

مطالب مرتبط:

احضار رهبر راست‌گرایان افراطی فرانسه به دادگاه به

 

گاف تازه سیاستمدار آمریکایی: حلب چیه ؟!!

هشدار دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان درباره نژا

حمله جنگنده‌های اسرائیل به مواضع توپخانه‌ای ارتش س

دونالدترامپ: اقدامات اسرائیل رسیدن به صلح را پیچید

جامعه گریزی و بی سوادی در آموزه های تکفیری

لزوم تبعیت از حاکم در نگاه مذاهب اربعه اهل سنت

اهدای زمین از شهر مکه به محمد صلاح

کودکان یمنی قربانیان اصلی تجاوز به این کشور

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات