b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_4b2102c6d7aed470b6b05481a40d0cba.jpg

اساس نیوز : از هر سه مسلمان اروپايى يك نفر در محیط کاری به علت رنگ پوست یا ظاهر بیرونی، مورد تبعیض قرار می گیرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از آناتولی , براساس نظرسنجی‌ سازمان ترک‌های خارج از کشور و جوامع خویشاوند (YTB) تحت عنوان "حقوق اقلیت ها در اتحادیه اروپا و موارد تبعیض نژادی"، از هر سه مسلمانى که در اتحادیه اروپا زندگی می کنند، يك نفر آنها در حین جستجوی کار یا مسکن در این کشورها در معرض تبعیض قرار می‌گیرند.

بر اساس این نظرسنجی، شمار افرادی که معتقدند در محیط کاری در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا مورد تبعیض دینی قرار می گیرند، به طور فزاینده رو به افزایش است.

ریاست امور ترک‌های خارج از کشور و جوامع خویشاوند بخش مربوط به حقوق مسلمانان در این نظر سنجی که در چارچوب برنامه نظارت به اقلیت ها در اتحادیه اروپا و موارد تبعیض (EU-MIDIS II) طی سالهای 2015 الی 2016 توسط آژانس حقوق بشر، اتحادیه اروپا انجام شده است را، ارزیابی و منتشر کرد.

بر اساس ارزیابی بخش مذکور، حدود 20 میلیون مسلمان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند. این آمار چهار درصد جمعیت قاره اروپا را تشکیل می دهد. 46 در صدی جمیعت مسلمانان اروپا در کشورهای فرانسه و آلمان به سر می برند.

در این گزارش آمده است که یک نفر از هر سه مسلمان در حال کاریابی، خانه اجاره ای، یا در حال تلاش برای رسیدن به خدمات بهداشتی در مراکز بهداشت و درمانی به علت رنگ پوست یا ظاهر بیرونی، مورد تبعیض قرار می گیرند.

مطالب مرتبط:

هند: نیرمالا سیتارامان، بانوی هندی به وزارت دفاع م

فضای شاد و رنگی در پوشش دیدار ترامپ و کیم در رسانه

مولوی گرگیج:همه باید حرمت صحابه را رعایت کنند

ا

ظهور مجدد داعش در الجزایر

ا

مقاله اسلام ستیزانه روزنامه سان خشم انگلیسی ها را

مولوی اسماعیل کاظمی: اگر دنیای اسلام اتحاد داشت، ب

دستگیری تعدادی از اتباع خارجی در عربستان بخاطر همک

ا

حق برخورداری از آزادی عقیده و بیان در اسلام

مخالفت شاه اردن با طرح معامله قرن

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات