b_0_0_0_10_images_0852985268.jpg

اساس نیوز به نقل از پایگاه قطری عربی 21 اعلام کرد طبق اطلاعاتی که از سوی برخی منابع در ریاض در اختیار این پایگاه قرار گرفته، عربستان شاهد موجی از کوچ و فرار دسته جمعی خانواده های تجار و شاهزادگان سعودی، چه آنهایی که هم اکنون در بازداشت هستند، و چه آنهایی که بیم بازداشتشان در روزهای آینده می رود، است.


طبق برآورد این پایگاه، شمار افراد خاندان حاکم در عربستان مابین بیست تا سی هزار نفر است که تعداد زیادی از آنها نگران هستند هر لحظه بازداشت شوند؛ خصوصا آنهایی که پیشتر سابقه مخالفت یا انتقاد از محمد بن سلمان را داشته اند.


عربی 21 در ادامه اعلام کرد طبق اطلاعات بدست آمده، شماری از شاهزادگان موفق به ترک خاک عربستان شده اند؛ اما شمار زیادی از آنها نتوانسته اند خاک این کشور را ترک کنند؛ چرا که اجازه سفر هر کدام از شاهزادگان ماه هاست باید با موافقت محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان صورت گیرد.


همچنین طبق این اطلاعات، تعداد زیادی از افرادی که موفق به ترک خاک عربستان شده اند، از خانواده ها و فرزندان شاهزادگان و تجاری هستند که در فهرست افرادی که ممنوعیت سفر دارند، یا نیازمند موافقت ولیعهد هستند، قرار ندارند.


گفتنی است در سلسله بازداشت هایی که در عربستان اتفاق افتاده، 11 شاهزاده،  5 وزیر و بیش از 30 تاجر تنها در یک شب و بعد از کمتر از یک ساعت از تشکیل هیئتی به ریاست محمد بن سلمان برای انجام تحقیقات در خصوص پرونده های فساد در عربستان دستگیر شدند.

مطالب مرتبط:

مولانا فاروقی:سکوت جامعه اسلامی وحشی گری اسرائیل

 

حمایت امریکا از سفر بارزانی به بغداد

تصمیم اسرائیل برای تاسیس مراکز امنیتی بیشتر در قدس

شمار کشته های اعتراضات عراق به 11 تن رسید

دانشگاه های اندونزی ممنوعیت پوشیدن برقع را لغو کرد

پایان تلخ ستاره آینده دار آلمان؛ مرگ در راه داعش!

داعش کره جنوبی را هدف گرفته است!

دفاع از حزب الله ژنرال روس را عصبانی کرد

صلیب سرخ به دنبال ایجاد رابطه با داعش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز