b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_c4a6b8df92729c4b16e8632341e2f709.jpg

اساس نیوز : دادگاه کودکان و نوجوانان پاریس طی حکمی 3 دانش آموز را به جرم ارتباط با گروه تروریستی داعش از طریق تلگرام محکوم به حبس کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی , سه دانش آموز 14 و 15 ساله در فرانسه به جرم برقراری ارتباط با گروه تروریستی داعش از طریق تلگرام طی حکمی محکوم به تحمل 6 الی 1.5 سال حبس شدند.

به گزارش رادیو «Europe1»، دادگاه کودکان و نوجوانان پاریس در پی اثبات ارتباط دانش آموزان مذکور با تروریستی به نام راشد قاسم که اقدام به تبلیغ داعش کرده و اوایل سال در عراق کشته شد، این حکم را صادر کرده است.

براساس این گزارش این سه دانش آموز که حدود یک سال پیش دستگیر شده و تحت مداوای برنامه های مشاوره و روانشناختی قرار گرفته اند. پس از دو روز بازجویی و محاکمه دو نفر از این دانش آموزان متهم به تحمل 6 ماه و دیگری نیز 1.5 سال حبس شد.

پیش از این نیز 4 جوان دیگر به جرم ارتباط با قاسم که از طریق تبلیغات در رسانه های اجتماع اقدام به جذب طرفداران داعش می کرد، دستگیر شده بودند.

قاسم که به نظر می رسد نقش موثری در حملات متعدد تروریستی در فرانسه برعهده داشته باشد، اوایل امسال در عراق کشته شد. او کارمند شهرداری روآن فرانسه و علاقمند به موزیک رپ بوده است. قاسم مدیر گروهی 300 نفره در تلگرام بوده و اقدام به تبلیغ برای گروه تروریستی داعش می کرد.

مطالب مرتبط:

آغاز پروازهای گشت بمب افکن های آمریکا در منطقه خلی

انتشار لیست احزاب انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمانی

خطرناکترین کشورهای اروپایی برای رانندگی کجاست؟

طالبان پدیده افغانستانی است اما داعش از پاکستان سر

ا

تلاش چندبارۀ سعودی‌ها برای اصلاح هندسی منا

دولت عراق دستور تعطیلی شبکه کُردی «روداو» را صادر

بلومبرگ: آمریکا هفته آینده علیه ترکیه بسته تحریمی

حمله به مسجد النبی :خط قرمزی برای گروه های تکفیری

حضور تروریست های فرانسوی در مناطق شمالی افغانستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات