b_0_0_0_10_images_57429992.jpg

اساس نیوز : پایگاه رتبه‌سنجی فوربز، صدراعظم آلمان را برای هفتمین سال متوالی به عنوان قدرتمندترین زن جهان معرفی کرد.آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با قدرت کمتری نسبت به گذشته، برای چهارمین مرتبه در انتخابات این کشور به پیروزی رسید، ولی بر اساس جدیدترین رتبه سنجی پایگاه فوربز، او همچنان قدرتمندترین زن جهان است.


نتایج پایگاه رتبه سنجی فوربز از میان ۱۰۰ زن پرقدرت جهان در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان برای هفتمین سال متوالی همچنان قدرتمندترین زن جهان است. او تاکنون ۱۲ مرتبه در فهرست ۱۰۰ زن پرقدرت جهان از نگاه فوربز انتخاب شده است.


ترزا می، نخست وزیر انگلیس در این فهرست جایگاه دوم را به خود اختصاص داد. او در حالی دومین زن پرقدرت جهان از نگاه فوربز انتخاب شده که در سال جاری میلادی به واسطه تصمیم گیری برای انتخابات عمومی در ماه ژوئن بخش زیادی از محبوبیت خود را از دست داد. اقدامات وی برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، به رغم شکنندگی سیاسی، او را به یکی از زنان پیشرو در جهان تبدیل کرد.


ملیندا گیتس، از روسای بنیاد خیریه «بیل و ملیندا گیتس» که ۴۰ میلیارد دلار از کمک‌های بشردوستانه اش به ۱۰۰ کشور جهان ارسال شده، در جایگاه سوم قرار گرفت.


شرلی سندبرگ، مدیر ارشد عملیاتی فیس بوک و مری بارا، مدیر عامل اجرایی شرکت جنرال موتورز به ترتیب در رتبه‌های چهارم و پنجم پرقدرت‌ترین زنان جهان در سال ۲۰۱۷ قرار گرفتند.


به گفته موریا فوربز، معاون اجرایی و رسانه‌ای پایگاه رتبه سنجی فوربز، اسامی پرقدرت‌ترین زنان جهان از میان «هفت پایگاه قدرت» شامل چهره‌های میلیاردر، اقتصادی، تجاری، رسانه ای، سیاسی، بشردوست، تکنولوژی انتخاب شده اند. همچنین تقریبا نیمی از زنان این فهرست آمریکایی هستند؛ هشت تن از انگلیس و ۱۳ تن از سایر کشور‌های اروپایی هستند. زنانی از آسیا نیز در این فهرست به چشم می‌خورند.


از دیگر چهره‌های شناخته شده در این فهرست می‌توان به ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جایگاه نوزدهم اشاره کرد. این در حالی است که نامی از ملانیا ترامپ، همسر رئیس جمهور آمریکا در این فهرست برده نشده است.


نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در رتبه ۴۳ قرار دارد. نام میشل اوباما، همسر رئیس جمهور سابق آمریکا که سال گذشته کاخ سفید را ترک کرد، از این فهرست حذف شده و هیلاری کلینتون، که نامش از سال ۲۰۰۴ همواره در این فهرست قرار داشته از رتبه ۶۳ در سال ۲۰۱۶ به رتبه ۶۵ در سال ۲۰۱۷ سقوط کرده است.


ملکه الیزابت دوم در رتبه ۲۶، جی کی رولینگ، نویسنده انگلیسی، در رتبه ۸۸ از دیگر زنان شناخته شده هستند که در فهرست فوربز از آن‌ها نام برده شده است.


مطالب مرتبط:

داود اوغلو: ایران مخزنی کشف نشده برای دنیاست

عقیده

ب

داعش چهار عضو یک خانواده را در موصل اعدام کرد

بازی جدید آمریکا و فرانسه بر سر اسرای داعشی

گزارش شورای روابط خارجی آمریکا:احتمال درگیری نظامی

درخواست فرزند «طالبانی» از نماینده‌های کُرد عراق

لحظۀ دستگیری پسرخالۀ صدام

تغذیه صحیح کودکان و نوجوانان در ماه مبارک رمضان

ب

هشدار رئیس جمهوری لبنان نسبت به احتمال جنگ با اسرا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز