b_0_0_0_10_images_n8263920071820020.jpg

اساس نیوز : استیو بنن مشاور سابق رئیس جمهور آمریکا  در گفتگوی اختصاصی با الشرق الاوسط گفت: استیو بنن زمانی که به یکی از خبرنگاران گفت: به رغم تهدید‌های بی وقفه دونالد ترامپ گزینه نظامی درباره کره شمالی مطرح نیست و اگر این اتفاق بیفتد در سی دقیقه نخست حمله نظامی آمریکا ده میلیون شهروند ساکن سئول کشته می‌شوند، به افراد زیادی شوک تکان دهنده‌ای وارد کرد و بسیاری بر این باورند که این سخن سبب شده است او را از کاخ سفید بیرون کنند. با این اوصاف وی همچنان بر سخنان جنجال برانگیز پیشین خود تاکید می‌کند.بنن گفته بود: «برای بحران کره شمالی راه حل نظامی وجود ندارد...»، اما دستکم به دو موضع دیگر اشاره کرد که مهم ترند و باید توجه مردم را به آن دو جلب کنیم.


بنن درباره دیدگاهش درخصوص ترکیه نیز گفت: ترکیه بزرگترین تهدید برای آمریکا است!. بنن با اعتقاد کامل گفت: «هرگز، تهدید ترکیه مانند تهدید ایران (کشور همسایه آن) نیست بلکه بیشتر است...» بنن با حرکات دستش مخالفت کاملش را نشان داد و خاطرنشان کرد: «هرگز، ما در سایه حکومت رجب طیب اردوغان از رویداد‌های ترکیه به خوبی آگاه نمی‌شویم! این، موضوعی است که بیشتر توجه و وقتم را صرف آن خواهم کرد.


الشرق الاوسط نوشت: بنن عاشق اعلام جنگ‌های جدید است و بسیار راحت این کار را انجام می‌دهد. زمانی که از کاخ سفید بیرون شد، تنها چند ثانیه بیشتر طول نکشید که هشتگ معروف «جنگ» را در شبکه اجتماعی توئیتر قرار داد.


بنن گفت: جنگ جهانی بعدی با قطر خواهد بود. از آقای دونالد ترامپ به علت تدابیری که امارات، بحرین، مصر و عربستان علیه قطر اعمال کرده اند، تشکر می‌کنم زیرا تحریم پس از مدت بسیار کوتاهی از سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان و به راحتی تمام آغاز شد.


بنن خاطرنشان کرد ترامپ به طور علنی از موضع عربستان حمایت کرد. هر چند با تاخیر گفت: تمایل دارد برای حل این نزاع میانجی گری کند. تهدید قطر کمتر از تهدید کره شمالی نیست! مردم باید به این وضع بسیار مهم توجه جدی داشته باشند. منظور از سخن بنن متهم شدن قطر به حمایت از گروه‌های افراطی و تروریستی است.

 
b_400_400_16777215_10_images_6629951_360.jpg

مطالب مرتبط:

ستاد مردمی کمک به زلزله زدگان، درپاوه تشکیل شد

مولانا گرگیج کُشتارغیرنظامیان در موصل را محکوم کرد

وزیر دفاع ملی ترکیه : گروه پ.ی.د بیشترین جنایت علی

انفجار مرگبار در پاکستان

حكم استعمال مواد مخدر

ا

ستايش صحابه (رض) در احاديث و سنت پيامبر (ص)

آمریکا: ما آماده ایم تا از مذاکرات صلح میان دولت ا

آغاز همه پرسی اصلاح قانون اساسی در قرقیزستان

ا

اعتراض شیرزنان فلسطینی به حضور اسرائیل در فیفا

د

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات