b_0_0_0_10_images_osamabinladen_0f2915c437be11e799932f2d999294f7w700.jpg

اساس نیوز به نقل از یورونیوز ، اسامه بن لادن، رهبر پیشین گروه القاعده در دفترچه خاطرات خود سفر به بریتانیا در دورانی نوجوانی را عامل انزجارش از فرهنگ غرب معرفی کرده بود.


سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) ۴۷۰ هزار سندی را که در مخفیگاه اسامه بن لادن، رهبر گروه القاعده کشف شده بود، منتشر کرد.


بنا به اعلام این سازمان انتشار این اسناد در راستای «شفافیت» و «بالا بردن درک عمومی» از القاعده و اسامه بن لادن صورت می گیرد. دفترچه خاطرات روزانه رهبر گروه القاعده یکی از اسناد منتشر شده است.


اطلاعات داده شده در دفترچه خاطرات رهبر پیشین القاعده برای اولین بار سفر او به بریتانیا را تائید می کند. اسامه بن لادن هنگامی که کلاس ششم و ۱۳ ساله بود برای اولین بار به بریتانیا فرستاده شده بود. یک سال بعد او ۱۰ هفته را برای «تحصیل» در بریتانیا سپری کرد.


رهبر پیشین گروه القاعده در دفترچه خاطراتش گزارشی از بازدید خود از منزل ویلیام شکسپیر، نمایشنامه نویش بریتانیایی نوشته است. او تاکید کرده که تحت تاثیر جامعه بریتانیا و فرهنگ آن قرار نگرفته است.


اسامه بن لادن نوشته است: «احساس می کردم آنها بی بند و بار هستند. به دلیل سنم تصویر کاملی از زندگی در آنجا به دست نیاوردم.»


او از جامعه بریتانیا به عنوان جامعه ای با «فرهنگی بی بند و بار» یاد کرده بود.

مطالب مرتبط:

تاسیس کارخانه روغن زیتون درنوار غزه

ا

یک زن مسلمان در فرودگاه نیویورک مورد حمله قرار گرف

ا

روز خبرنگار و فعالان رسانه ای اهل سنت

پخش زنده محاکمه رئیس‌جمهور متهم به فساد از تلویزی

بحران سوریه و اهل سنت ایران

نخست‌وز رژیم صهیونیستی : هیچ دوستی بهتر از آمریکا

گزارش نیویورک تایمز از وضعیت قدرت داعش

عملیات شناسایی داعش در 18 شهر ترکیه

دیدار رهبر کاتولیک های جهان با شیخ الازهر

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات