b_0_0_0_10_images_47384f4e093a4b6dba4d9a290e109efc_18.jpg

اساس نیوز: مقام‌های تنظیم خانواده بنگلادش با ارائه طرح عقیم‌سازی داوطلبانه از دولت خواستند تا وازکتومی و توبکتومی را برای مردان و زنانی که در منطقه کوکس‌بازار مستقر هستند، به اجرا دربیاورد. این منطقه میزبان یک میلیون مهاجر از اقلیت مسلمان روهینجایی است و پیشتر تلاش‌ها برای کنترل زاد و ولد در کمپ‌های پرجمعیت آن ناکام مانده است.


به نوشته روزنامه گاردین، بیش از ۶۰۰ هزار روهینجایی از زمان آغاز سرکوب نظامی در میانمار در ماه اوت وارد بنگلادش شده‌اند. این موج جدید پناهجویان به صدها هزار روهینجایی دیگر پیوستند که در جریان خشونت‌های پیشین از ایالت راخین در غرب میانمار فرار کرده بودند.  


اکثر این مسلمانان در شرایط نابسامان زندگی می‌کنند و دسترسی آنها به غذا، وسایل بهداشتی و یا تاسیسات درمانی محدود است؛ لذا مقام‌های محلی بنگلادش نگرانند که فقدان تنظیم خانواده بیش از پیش منابع را از بین ببرد.


رئیس سرویس تنظیم خانواده در منطقه کوکس بازار که محل استقرار کمپ‌هاست، می‌گوید روهینجایی‌ها آگاهی اندکی درباره کنترل جمعیت دارند.   


او با اشاره به فقدان آموزش در میانمار که این مسلمانان را مهاجرات غیر قانونی می‌داند و دسترسی آنها به بسیاری از خدمات را غیر ممکن می‌کند، افزود: جامعه مسلمانان روهینجایی عامدانه کنار گذاشته شدند.


 خانواده‌های بزرگ در کمپ‌ها عادی است و برخی از والدین تا ۱۹ فرزند دارند و بیشتر مردان روهینجایی هم بیش از یک همسر دارند. ما از دولت خواسته‌ایم تا طرحی را برای وازکتومی مردان و توبکتومی زنان به اجرا درآورد.

مطالب مرتبط:

دیدار رهبر کلیساهای کاتولیک جهان با خانواده مسلمان

 

ضربه مهلک به طالبان

ا

اشغال جرابلس» هدیه مشترک داعش و آمریکا به ترکیه

آماده باش ارتش هندوستان برای مداخله در بحران کشور

داعشی ها در موصل تراشیدن ریش را آغاز کردند

ا

نحوه قرض دادن پول در قرآن

 

مرحله دوم رسیدگی به پرونده‌های فساد در عربستان به

آخوند حاجی عرازی :فتنه انگیزی در جامعه اسلامی از ب

آغاز آتش‌بس ۴۸ ساعته در حلب

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز