b_0_0_0_10_images_47384f4e093a4b6dba4d9a290e109efc_18.jpg

اساس نیوز: مقام‌های تنظیم خانواده بنگلادش با ارائه طرح عقیم‌سازی داوطلبانه از دولت خواستند تا وازکتومی و توبکتومی را برای مردان و زنانی که در منطقه کوکس‌بازار مستقر هستند، به اجرا دربیاورد. این منطقه میزبان یک میلیون مهاجر از اقلیت مسلمان روهینجایی است و پیشتر تلاش‌ها برای کنترل زاد و ولد در کمپ‌های پرجمعیت آن ناکام مانده است.


به نوشته روزنامه گاردین، بیش از ۶۰۰ هزار روهینجایی از زمان آغاز سرکوب نظامی در میانمار در ماه اوت وارد بنگلادش شده‌اند. این موج جدید پناهجویان به صدها هزار روهینجایی دیگر پیوستند که در جریان خشونت‌های پیشین از ایالت راخین در غرب میانمار فرار کرده بودند.  


اکثر این مسلمانان در شرایط نابسامان زندگی می‌کنند و دسترسی آنها به غذا، وسایل بهداشتی و یا تاسیسات درمانی محدود است؛ لذا مقام‌های محلی بنگلادش نگرانند که فقدان تنظیم خانواده بیش از پیش منابع را از بین ببرد.


رئیس سرویس تنظیم خانواده در منطقه کوکس بازار که محل استقرار کمپ‌هاست، می‌گوید روهینجایی‌ها آگاهی اندکی درباره کنترل جمعیت دارند.   


او با اشاره به فقدان آموزش در میانمار که این مسلمانان را مهاجرات غیر قانونی می‌داند و دسترسی آنها به بسیاری از خدمات را غیر ممکن می‌کند، افزود: جامعه مسلمانان روهینجایی عامدانه کنار گذاشته شدند.


 خانواده‌های بزرگ در کمپ‌ها عادی است و برخی از والدین تا ۱۹ فرزند دارند و بیشتر مردان روهینجایی هم بیش از یک همسر دارند. ما از دولت خواسته‌ایم تا طرحی را برای وازکتومی مردان و توبکتومی زنان به اجرا درآورد.

مطالب مرتبط:

شایعه قتل خاوری در کانادا!

توضیحات پدر عامل حمله تروریستی در اسپانیا

افزایش 74 درصدی خشونت علیه مسلمانان در اتریش

افتتاح خانه ویژه زنان مسلمان بی‌سرپرست در «بوستون»

مستقل ترین کشورهای جهان از دیدگاه ولادیمیر پوتین

درخواست های مسلمانان میانمار از دولت این کشور

راه اندازی نرم افزار جدید ویژه ماه رمضان برای مسلم

ییلدریم: در حال ترمیم مناسبات با همسایگان ترکیه هس

حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات