b_0_0_0_10_images_photo_20171021_135409.jpg

اساس نیوز به نقل از «ای.بی.سی»، «جان سپکو» سربازویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان اعلام کرد که از سال 2005 تاکنون دستکم 152 سرباز افغان که برای آموزش نظامی به آمریکا فرستاده شده بودند از محل آموزش خود فرار کرده‌اند.به گزارش «جان سپکو» سالانه صدها سرباز افغان برای آموزش به آمریکا می‌روند و در سال گذشته 13 درصد از این نیروها ناپدید شدند.


این تعداد افزایش دو برابری نسبت به میانگین 6 درصد در 12 سال گذشته را نشان می‌دهد و مقامات آمریکایی پیش‌بینی می‌کنند که شمار نظامیان افغان که ناپدید می‌شوند در آینده نیز افزایش خواهد یافت.


جان سپکو در گزارش اخیرش گفت: با توجه به شرایط وخیم امنیتی در افغانستان و اینکه فرار از وظیفه سربازان افغان که شرایط ویزای خود را نقض می‌کنند هیچ عواقبی برای آنان در پی ندارد، (به جز بازگشت احتمالی به افغانستان) احتمال افزایش شمار سربازان فراری وجود دارد.


برخی از مقامات امور مهاجرت آمریکا نیز می‌گویند که نگرانی‌هایی درباره سربازان فراری وجود دارد و این افراد ممکن است خطری برای این کشور باشند. این مقامات می‌گویند که سربازان فراری نسبت به دیگر اشخاصی که وارد آمریکا می‌شوند مورد ارزیابی کمتری قرار گرفته‌اند و این افراد دوره‌های نظامی دیده‌اند.


با این حال جان سپکو در گزارش خود تاکید می‌کند که هیچگونه اطلاعاتی درباره اقدام تروریستی و اقدامات مشابه سربازان فراری افغان وجود ندارد.

مطالب مرتبط:

آماده باش سیستم پدافند هوایی روسیه پس از شلیک موشک

مولانا مطهری حمله آمریکا و دو کشور اروپایی به سوری

دیدگاه وزیر کشور در خصوص به کارگیری اهل سنت در من

رئیس اجرایی دولت افغانستان: داعش از افغانستان به

بهترین و بدترین شهرهای دنیا برای زندگی کجاست؟

 

جان‌کری: اعلام امروز باعث منزوی شدن آمریکا از متحد

جلوگیری از ورود دو بانوی مسلمان فرانسوی به مهدکودک

افراد پیر برای دریافت دیه طعمه ببرهای درنده می شون

روزنامه ینی شفق : اسراییل برای حمله به لبنان آماده

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات