b_0_0_0_10_images_photo_20171021_135409.jpg

اساس نیوز به نقل از «ای.بی.سی»، «جان سپکو» سربازویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان اعلام کرد که از سال 2005 تاکنون دستکم 152 سرباز افغان که برای آموزش نظامی به آمریکا فرستاده شده بودند از محل آموزش خود فرار کرده‌اند.به گزارش «جان سپکو» سالانه صدها سرباز افغان برای آموزش به آمریکا می‌روند و در سال گذشته 13 درصد از این نیروها ناپدید شدند.


این تعداد افزایش دو برابری نسبت به میانگین 6 درصد در 12 سال گذشته را نشان می‌دهد و مقامات آمریکایی پیش‌بینی می‌کنند که شمار نظامیان افغان که ناپدید می‌شوند در آینده نیز افزایش خواهد یافت.


جان سپکو در گزارش اخیرش گفت: با توجه به شرایط وخیم امنیتی در افغانستان و اینکه فرار از وظیفه سربازان افغان که شرایط ویزای خود را نقض می‌کنند هیچ عواقبی برای آنان در پی ندارد، (به جز بازگشت احتمالی به افغانستان) احتمال افزایش شمار سربازان فراری وجود دارد.


برخی از مقامات امور مهاجرت آمریکا نیز می‌گویند که نگرانی‌هایی درباره سربازان فراری وجود دارد و این افراد ممکن است خطری برای این کشور باشند. این مقامات می‌گویند که سربازان فراری نسبت به دیگر اشخاصی که وارد آمریکا می‌شوند مورد ارزیابی کمتری قرار گرفته‌اند و این افراد دوره‌های نظامی دیده‌اند.


با این حال جان سپکو در گزارش خود تاکید می‌کند که هیچگونه اطلاعاتی درباره اقدام تروریستی و اقدامات مشابه سربازان فراری افغان وجود ندارد.

مطالب مرتبط:

آماده باش داعش در حسکه و احتمال ورود ابوبکر بغدادی

ا

کره شمالی چالش شماره یک، با در نظر گرفتن اضطراری ب

کشته شدن دهها تن از جویندگان طلا در افغانستان

خبرگزاری اسپوتنیک:ترکیه آماده عملیات نظامی در مرز

كتاب «امام حسين» يكي از كتابهاي قديمي رايج در بين

اردوغان خواستگاری کرد!

ناو هواپیمابر اتمی «جورج بوش» آمریکا راهی آب‌های خ

ب

فتاوای داعش جوازی برای تجارت اعضای بدن انسان

دیدار رئیس هیئت اعزامی اتحادیه اروپا با رئیس جمه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز