b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_dce3ba9df987be8100003a47f9ba585a.jpg

اساس نیوز: صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، با انتشار گزارشی اعلام کرد که بیماری‌های منتقله از آب آشامیدنی و شرایط نامناسب اردوگاه‌ها در بنگلادش، جان 320 هزار کودک آراکانی را تهدید می کند.


در گزارش یونیسف با اشاره به اینکه از 25 اوت تاکنون که حوادث خشونت‌بار در میانمار آغاز شده، هر هفته حدود 12 هزار کودک آراکانی مجبور به پناه بردن به بنگلادش شده اند.


در این گزارش آمده است: هر روز هزار و 200 تا هزار و 800 کودک آراکانی مجبور به فرار به بنگلادش می‌شوند و اخیرا حدود 10 هزار کودک وارد خاک این کشور شده‌اند.


آنتونی لیک، مدیر اجرایی یونیسف که پیش از این از اردوگاه‌های شهر کوکس بازار در جنوب بنگلادش بازدید کرده است، درباره این گزارش گفت: بسیاری از کودکان آراکانی که به بنگلادش پناه برده‌اند، وحشتی را تجربه کرده اند که نباید هیچ کودکی شاهد آن باشد. همه آنها به دلیل چیزهایی که از دست داده اند، رنج زیادی را متحمل می شوند.


لیک تاکید کرد که این کودکان به صورت اضطراری به مواد غذای، آب آشامیدنی و لوازم بهداشتی نیاز دارند.


براساس این گزارش، 582 هزار مسلمان آراکان از 25 آگوست به دلیل حوادث خشونت بار در میانمار به بنگلادش گریخته اند که 320 هزار نفر از آنها را کودکان تشکیل می دهند.


در این گزارش با اشاره به اینکه شرایط بد زندگی در اردوگاه‌ها و شیوع بیماری‌های منتقله از آب، جان 320 هزار کودک را مورد تهدید قرار می دهد، گفته شده که سوء تغذیه و بیماری وبا خطری جدی برای کودکان حاضر در اردوگاه‌ها است.


یونیسف در گزارش خود با اشاره به اینکه این سازمان به کودکان مسلمان آراکانی اجازه دسترسی ندارد، بر لزوم حل این مشکل تاکید شده است.

مطالب مرتبط:

تجمع حمایت از مردم یمن مقابل سفارت سعودی در لندن

نسبت دادن کفر به مسلمان، ومعیار های کفر در اسلام (

مسلمانی , خشونت , بدخلقی !

رجب طیب اردوغان:لایحه بازگشت حکم اعدام در پارلمان

ا

پیشنهاد ترکیه برای برگزاری نشست مشترک میان سازمان

قطر: با وجود باور آمریکا به اثر تحریم‌ها، لزومی به

کشف هولناک اجساد تکه تکه شده ۹ نفر در یخچال قاتل ژ

عبور مرز دو کشور از وسط اتاق یک هتل / تصاویر

گشایش اولین نمایشگاه خودرو مخصوص زنان در عربستان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات