b_0_0_0_10_images_57568082.jpg

اساس نیوز : نشریه ایندیپندنت در گزارشی عنوان کرد که مردان غیرمسلمان ساکن انگلیس، به دلیل شباهت ظاهری به مسلمانان قربانی حملات اسلام هراسی می‌شوند.ایندیپندنت افزود: این تحقیقات نشان می‌دهد که اسلام هراسی در زمان برگزاری همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و به دنبال حملات تروریستی اخیر در انگلیس افزایش چشم‌گیری را داشته است.


تحقیقات یادشده همچنین حاکی از آن است که قربانیان اسلام هراسی به دلیل پیش قضاوتی و اتهامات کلیشه‌ای موردحمله قرارگرفته‌اند.


ایندیپندنت نوشت: قربانیان این حوادث ادعا می‌کنند که به دلیل شباهت ظاهری‌شان به مسلمانان، «تروریست» و یا «خیانت‌کار» خوانده می‌شوند؛ در همین رابطه یکی از قربانیان گفته است: آن‌ها فکر می‌کنند من مسلمان هستم، اما من هیچ دینی ندارم. قربانی دیگری می‌گوید: این حملات از زمانی شدت گرفت که من ریش گذاشتم. من مسلمان نیستم اما مردم طوری نگاه می‌کنند که من مسلمانم.


به نوشته این نشریه انگلیسی، سایر قربانیان این حوادث نیز شباهت رنگ پوستشان با مسلمانان را عامل تعرض به خود عنوان می‌کنند.


یکی از قربانیان می‌گوید که از سوی فردی در قطار به اتهام مسلمان بودن مورد توهین لفظی قرارگرفته است؛ او در پاسخ گفته که مسلمان نیست اما فرد مهاجم گفته: همه‌تان شبیه به هم هستید. شما مردم بی‌گناه را قتل‌عام می‌کنید؛ برگردید به سوریه، ای داعشی های تروریست.


این گزارش در حالی منتشر می‌شود که بر اساس گزارش وزارت کشور انگلیس افزایش جرائم ناشی از نفرت نژادی و مذهبی در این کشور طی 12 ماه گذشته افزایش داشته است.


گزارش یادشده حاکی از آن است که 78 درصد جرائم صورت گرفته ناشی از تنفر نژادی و 7 درصد با انگیز تنفر از مذهب صورت گرفته است.


کارشناسان این افزایش آمار را ناشی از افزایش تحریکات جریانات دست راستی پس از همه‌پرسی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا و حملات تروریستی منتسب به گروه‌های اسلامی می‌دانند.


مطالب مرتبط:

ابوبکر البغدادی از موصل فرار کرده است

سقوط یک فروند جنگنده روسی در دریای مدیترانه

نگرانی مراکز یهودیان از افزایش تهدیدات

ا

مولانا احراری:میانه روی رمز موفقیت امت اسلامی است

تلاش بودائیان میانمار برای تبدیل مدرسه مسلمانان به

برگزاری جشن ملی «آب» در ترکمنستان+عکس

 

حملات گروه الشباب در کنیا

حال و روز این روزهای مسلمانان ،جنگ ،آوارگی و خشونت

سیاستمدار دست راستی هلند با وعده تعطیل کردن مساجد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات