b_0_0_0_10_images_13960723001550_PhotoA.jpg

اساس نیوز به نقل از نشریه اکونومیست، از زمان حملات تروریستی به فرودگاه و مترو بروکسل در سال 2016، دولت، نهادهای امنیتی و یک کمیسیون پارلمانی بلژیک در تلاش هستند تا دلایل نفوذ افراط‌‌گرایی در این کشور را پیدا کنند.


حتی پیش از این حملات تروریستی نیز بلژیک در میان کشورهای اروپایی بیشترین تعداد جوانان افراط‌گرایی را داشت که برای جنگ در جبهه داعش به سوریه سفر کرده بودند.


اخیراً سیاستمداران بلژیکی به جای تمرکز بر مساجد کوچکی که عمدتاً محل استفاده مهاجران هستند، توجه خود را معطوف به قدیمی‌ترین و بزرگترین مسجد پایتخت کرده‌اند.


در سال 1967، پادشاه بلژیک به طور رسمی به همتای سعودی خود، ملک فیصل، زمینی اهدا کرد که بعدها به مسجد بزرگ و مرکز اسلامی اصلی شهر بروکسل تبدیل شد.


این مسجد جایی است که دیپلمات‌ها در آن نماز می‌خوانند، افراد مسلمان می‌شوند و آموزش‌های دینی دریافت می‌کنند. از میان افرادی که در این مکان تحصیل کرده‌اند، تعدادی تبدیل به تروریست شده‌اند.


این مسئله سبب شده که هیئت تحقیقاتی بلژیک متشکل از طیف متنوعی از سیاستمداران این کشور به این نتیجه برسند که مسجد بزرگ بروکسل باید از نظارت و مالکیت سعودی‌ها خارج شود.


تئو فرنکن، وزیر مهاجرت بلژیک نیز اعلام کرده است که تصمیم دارد امام جماعت اصلی این مسجد را به خاطر تعلق به مکتب سلفی از این کشور اخراج کند.

مطالب مرتبط:

دردی که باید برایش گریه کرد !

حماس: دیگر دغدغه ای برای رویارویی با دشمن نداریم

50نامی که عربستان آنها را ممنوع کرد

مراسم روز جهانی حجاب در قرقیزستان

سه پناهجو در اردوگاهی واقع در جزیره لسبوس یونان جا

داعش و اهداف اقدامات تروریستی در تهران

مبارزه با افراط گرایی و میخ وارونه برخی از حکام اس

ا

گورمز اتهامات واگذاری مالکیت معابد اقلیت های مذهب

مسجد لندن؛ سرپناهی برای بی‌خانمان‌ها می شود

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز