b_0_0_0_10_images_BNGjw8lCIAAv6gKjpglarge624x405310x200.jpg

اساس نیوز: عضو سنای افغانستان ضمن مخالفت با مسدود شدن دفتر سیاسی طالبان در قطر از حکومت وحدت ملی خواست تا دفاتر بیشتری را برای ایجاد صلح ایجاد کند.


«محمدجان منگل» عضو سنای افغانستان خواستار حفظ دفتر طالبان در دوحه و افزایش دفاتر صلح با این گروه شد.


وی اظهار داشت: آمریکا و برخی کشورهای دیگر باید فشار به پاکستان را افزایش دهند.سناتور افغان تاکید کرد که دفتر سیاسی طالبان در قطر بهترین مرجع گفت‌وگوهای صلح افغانستان است.


منگل گفت که در شرایط کنونی، در کنار دفتر سیاسی طالبان در قطر، نیاز است تا دفاتر بیشتر این گروه به عنوان دروازه‌های صلح باز شود.


«گاردین» اخیرا در گزارشی نوشت که ترامپ از «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان خواسته تا دفتر سیاسی طالبان در قطر را مسدود کند.


«شیخ سیف بن احمد آل ثانی» رئیس دفتر ارتباطات دولتی قطر نیز در این باره گفته بود: مسدود شدن یا بازگشایی دفتر سیاسی طالبان در این کشور مشروط به خواست آمریکا و افغانستان است.


به گفته این مقام قطری، همانطور که دفتر سیاسی طالبان در قطر به‌ درخواست افغانستان و آمریکا ایجاد شد پس به‌درخواست آنها نیز می‌تواند مسدود شود.


این در حالی است که غنی این گزارش‌ها را شایعه دانست و گفت‌وگو درباره دفتر سیاسی طالبان با ترامپ را تکذیب کرد.


از سوی دیگر، دیپلمات‌های آمریکایی نیز با بسته شدن دفتر سیاسی طالبان در قطر مخالفت کرده‌اند و برای پایان بخشیدن به جنگ 16ساله آمریکا در افغانستان وجود یک کانال سیاسی را لازم دانسته‌اند.


طالبان نیز اخیرا در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسدود شدن دفتر دوحه فرصت رسیدن به راه‌حل سیاسی را از بین می‌برد و مسئولیت ادامه خونریزی‌ها «کاملا بر دوش اشغالگران و شرکای آنان خواهد بود».


«فضل هادی مسلم یار» رئیس سنای افغانستان نیز هرگونه تصمیم برای مسدود کردن این دفتر را اشتباه می‌داند و از دولت این کشور خواست تا این دفتر را « با قوت و جدیت برای گفتگو های صلح باز نگه دارد».
 

مطالب مرتبط:

مولانا ساداتی :لزوم چاره اندیشی برای وضعیت تاسف با

 

خبر کوتاه: دبیر کل اتحادیه عرب حمله تروریستی به کل

د

اقدام بی سابقه دختر پوتین

خوش‌آمدگویی به زبان اسرائیلی در مدینه / تصاویر

تصویب قانون در جهت کاهش جمعیت مسلمانان در میانمار

سید عبدالباعث قتالی :با آغاز گفتگوهای واقعی و جدی

فیس‌بوک تبلیغات آنلاینی ارزهای دیجیتال را ممنوع کر

سوءاستفاده جنسی از زنان سوری در قبال اعطای غذا

دختر جوان هندو آموزگار قرآن کودکان مسلمان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات