b_0_0_0_10_images_9874987798.png

اساس نیوز: سازمان «امور ترک‌های خارج از کشور و جوامع خویشاوند» ترکیه از اعطای بورسیه تحصیلی کشور به 53 دانشجوی مسلمان آراکانی خبر داد.


 

حسین گون‌دوغار، معاون سازمان امور ترک‌های خارج از کشور و جوامع خویشاوند در گفتگو با خبرنگار آناتولی ضمن اشاره به این‌که طی سال‌های گذشته به 15 مسلمان آراکانی بورسیه تحصیلی ترکیه تعلق گرفته است، گفت: « پس از خشنونت‌های که امسال علیه مسلمانان در میانمار به وقوع پیوست. با سازمان‌های مردم نهاد روهینگایی در اروپا و کشورهای همسایه همکاری گسترده‌ای را آغاز کردیم. در نتیجه این همکاری در سال جاری به 53 مسلمان روهینگایی در میانمار، بنگلادش و پاکستان بورسیه اعطا کردیم».


وی افزود: هدف ما تربیت نیروهایی است که هم در توسعه کشور سهمی داشته باشند و هم آرمان مسلمانان آراکان را در سطح جهانی به گوش همگان برسانند.


معاون سازمان امور ترک‌های خارج از کشور و جوامع خویشاوند ادامه داد: به همین خاطر خودمان را به اعطای بورس در حوزه‌هایی همچون عمران و کشاورزی محدود نکردیم. رهبران آینده را در درجه اول در حوزه‌های روزنامه‌نگاری، علوم سیاسی و حقوق بشر و همچنین مهندسی رایانه، اقتصاد و مدیریت تربیت خواهیم کرد.


گون‌دوغار همچنین با تاکید بر این‌که پروژه بورسیه تحصیلی ترکیه قصد دارد کشور را به «پایگاه آموزشی» در سطح جهان تبدیل کند افزود: پروژه بورسیه ترکیه که کار خود را از سال 2012 با 25 هزار دانشجوی خارجی آغاز کرد، در حال حاضر بیش از 100 هزار دانشجو را بورسیه تحصیلی داده است.


مطالب مرتبط:

دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان:طرح معامله قرن ب

مجری گری اولین زن محجبه در تلویزیون آمریکایی

آخوند رهبر درک ذات و ماهیت روزه داری از اهمیت زیاد

دولت مالزی احتمال بازگشت دو زندانی این کشور از گوا

ا

بحرانی که آمریکائی ها برای خود و جهان ساختند!

داعش یک‌چهارم اراضی تحت اشغال‌اش را از دست داد

ادامه کاهش ارزش لیر ترکیه

نگرانی تاجیکستان ازتحرکات طالبان

تصویر عجیب راهبه‌ها پس از ممنوعیت لباس شنای اسلامی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات