b_0_0_0_10_images_266060544444.jpg

اساس نیوز: گروه تروریستی داعش اولین بار از زنان خواست سلاح به دست بگیرند و حملات تروریستی انجام دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ایندیپندنت، گروه تکفیری تروریستی داعش درحالی که همچنان در حال از دست دادن سرزمین های (تحت تصرف خود) در سوریه و عراق است، از زنان خواست تا سلاح به دست بگیرند و حملات تروریستی انجام دهند و این می تواند دارای پیامدهای جهانی باشد.

براساس این گزارش، گروه تروریستی داعش در شماره جدید روزنامه عربی زبان خود خطاب به زنان حامی این گروه گفت که این یک وظیفه برای آنهاست که جهاد فیزیکی خود را آغاز کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در مقاله ای که در این روزنامه منتشر شده، آمده است: «امروز در بحبوجه جنگی که علیه دولت اسلامی (داعش) به راه افتاده است، بر زنان واجب است تا وظایف خود را در همه جبهه ها انجام دهند». این مقاله می افزاید: «زنان باید با قربانی کردن جانشان خود را آماده کنند».

در ادامه این گزارش آمده؛ داعش پیشتر زنان را از مبارزه در میدان های جنگ ممنوع کرده بود و آنها را به جهاد نکاح و ازدواج با عناصر خود، گسترش تبلیغات، افزایش زاد و ولد و تحریک کودکان برای افزایش جمعیت تشویق می کرد.

درحالی که داعش دائما در حال از دست دادن سرزمین های خود در عراق و سوریه است، زنان در مقایسه با مردانی که از سرزمین‌های قبلی تحت تصرف داعش می آیند، کمتر مورد تفتیش و بازرسی قرار می گیرند و در عرصه رفتار تهدید جهانی نیز نقش کمرنگ تری دارند.

اما گزارش‌های زیادی نیز از ظهور زنان بمبگذار انتحاری و تک تیراندازان در موصل، منطقه قبلی تحت تسلط این گروه در تابستان خبر می دهند و همچنین گفته می شود زنان در خط مقدم جنگ در شهر دیرالزور سوریه نیز فعال هستند.

مطالب مرتبط:

سقوط یک هواپیما در فرانسه و کشته شدن همه 148 سرنشی

بازداشتی که هر ساعت 25 میلیون دلار هزینه دارد/ عکس

روسیه: به حملات موشکی احتمالی آمریکا به دمشق پاسخ

حقیقت ماجرای اهدای پوست آهو به مولانا عبدالحمید

اسرائیل : اتحادیه اروپا می تواند برود به جهنم

مولانا توکلی :رویه های خشونت آمیز با اسلام سازگاری

کارفرمایان روس: چرا به تروریستها حقوق بدهیم؟

خبرکوتاه: گروهی از معلمان مراکشی دست به خودکشی زدن

ا

یک زن مسلمان به عنوان رئیس پارلمان اتیوپی انتخاب ش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز