b_0_0_0_10_images_KasperskyLab.jpg

اساس نیوز به نقل از وال‌استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرد هکرهای روس از نرم افزار «ضد بدافزار» شرکت روسی کاسپرسکی برای سرقت اطلاعات فوق محرمانه یک پیمانکار آژانس منیت ملی آمریکا (اِن.اِس.ای) استفاده کرده‌اند.


در اتفاقی که به نظر سومین درز اطلاعاتی یک پیمانکار آژانس امنیت ملی آمریکا ظرف چهار سال گذشته باشد، هکرهای روسیه در سال 2015 با نفوذ به شبکه های رایانه‌ای این سازمان، موفق شدند اطلاعاتی در رابطه با چگونگی نفوذ سازمان امنیت ملی آمریکا به شبکه های رایانه ای دیگر کشورها و همچنین نحوه محافظت از خود در برابر چنین حملاتی به دست آوردند.


دولت آمریکا اخیرا به کلیه ادارات و سازمان های زیرمجموعه خود دستور داد از نرم افزارهای ضد ویروس تولید شرکت کاسپرسکی مستقر در مسکو استفاده نکنند. وزارت امنیت داخلی آمریکا سیزدهم سپتامبر به سازمان های وابسته به دولت این کشور دستور داد ظرف 90 روز نرم افزار کاسپرسکی را از رایانه های خود حذف و به جای آن از محصولات تایید شده استفاده کنند.


این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای گفت «محصولات شرکت کاسپرسکی دسترسی گسترده و متمایزی به فایل ها و محتوای رایانه هایی که این نرم افزار روی آنها نصب شود ایجاد می کند که می تواند به وسیله هکرها برای دستیابی به اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد».مطالب مرتبط:

پارلمان اروپا خواستار توضیحات بنیانگذار فیس بوک در

مخالفت با ساخت مسجد در شهر سنت جونز کانادا

حکم نازک کردن ابرو و سیم گذاشتن دردندان از نظر اسل

 

سربازگیری داعش از شهری در صربستان

ا

داعش دوباره از عین العرب بيرون رانده شد

برگزاری مراسم تنفیذ رئیس جمهور

کشیدن صلیب شکسته بر روی دیوار مسجدی در آلمان

مباحثات درشناخت افراط گرایی درآسیای مرکزی

وزیرخارجه فرانسه : بر ادامه حمایت از ثبات عراق پس

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز