b_300_300_16777215_10_images_6540321_843.png

اساس نیوز: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران درباره سفر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه به ایران اظهارنظر کرد.


طبق گزارش وب‌سایت‌ وزارت خارجه آمریکا، یک خبرنگار در نشست خبری روزانه از «هیثر ناوئرت»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پرسید: «امروز پادشاه عربستان سعودی به مسکو سفر کرد و همزمان، رئیس‌جمهور ترکیه هم به تهران رفت.»


این خبرنگار ادامه داد: هر دوی آنها متحدان پایدار آمریکا هستند. آیا شما احساس نمی‌کنید که متحدان آمریکا دارند به نوعی از این کشور جدا می‌شوند و به سمت کشورهای دیگر رفته تا شاید، ائتلاف‌های جدید تشکیل بدهند؟


«ناوئرت» در جواب این سوال گفت: «وزیران خارجه و رهبران کشورها از سایر نقاط دنیا اجازه دارند برای ملاقات با همتایان خودشان در سایر کشورها سوار هواپیما شوند و به آن کشورها بروند.»


وی تصریح کرد: « اسم این دیپلماسی است. خیلی وقت‌ها ما همین کار را می‌کنیم، آنها هم همین کار را می‌کنند. از نظر من، روابط ما با هیچکدام از این کشورهای بزرگ تغییر پیدا نمی‌کند.»


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه در جواب سوال این خبرنگار مبنی بر اینکه آیا سفر پادشاه عربستان به مسکو یا اردوغان به تهران برای واشنگتن مایه نگرانی نیست گفت: «یکبار دیگر می‌گویم، اسم این دیپلماسی است.»

مطالب مرتبط:

لزوم حضور بیشتر مجتهدان و فقیهان در میان مردم

تدابیر امنیتی عربستان در مساجد

وزارت دفاع امریکا: برنامه ای برای بمباران داعش در

بیانیه سازمان همکاری‌های اسلامی در مورد مسلمانان م

توهین بازیکنان عربستانی به سانحه سقوط هواپیما در ا

مصوبات چهلمین نشست فقهی احناف ترکمن صحرا اعلام شد

انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمانی ترکیه در روز 24 ژ

فراخوان سازمان ملل برای کمک به 101 میلیون نیازمند

دیده‌بان حقوق بشر: داعش گورهای دسته‌جمعی در نزدیکی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات