b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_ad1544a3a64e011766d6e5a679f8e226.jpg

اساس نیوز: قاریان ترکیه در مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم که در زاگرب کرواسی برگزار شد، موفق به کسب مقام های برتر شدند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی , در بیست و چهارمین دوره مسابقات حفظ قرآن کریم که در زاگرب کرواسی برگزار شد، فاروق شاهین نماینده انجمن قرآنی (Kalbe Yolculuk)، در رشته حفظ 15 جز اول شد. برادر وی محرم شاهین نیز در بخش حفظ پنج جز مقام اول را کسب کرد.

انجمن مذکور با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این مسابقات به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس مسجد زاگرب در تاریخ 28-30 سپتامبر با استقبال گسترده شرکت کنندگان و مهمانان از سراسر دنیا در مرکز اسلامی زاگرب برگزار شده است.

براساس این بیانیه در مسابقات مذکور 59 شرکت کننده از 26 کشور جهان و شش داور حضور داشتند که توسط هیئت داوری 6 نفره مورد ارزیابی قرار گرفتند. در پایان این مسابقات قرآنی در رشته حفظ 30 جز قرآن، عبدالله صالح السعیدی از عربستان سعودی، در رشته حفظ 15 جز فاروق شاهین از ترکیه و در رشته حفظ پنج جز نیز برادر وی محرم شاهین به مقام های اول دست یافتند. در تلاوت قرآن نیز الیجسا آسانی از مقدونیه رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

گفتنی است فاروق شاهین حافظ کل قرآن کریم، امسال در پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرائت قرآن در ترکیه مقام دوم را به دست آورده بود.

مطالب مرتبط:

مراسم مذهبی «پیشوا اجتماع» در بنگلادش

هواپیماهای عراقی خاک سوریه را بمباران کردند

توهین سیاستمدار انگلیسی به اسلام

خواهر زن تونی بلر :خدا را شکر که مسلمان هستم

پولهای کلان سوریها در ترکیه

ا

کلینتون اولین نامزد زن انتخابات ریاست جمهوری آمریک

 

تحلیل گاردین از اهداف سفر ترامپ به عربستان

اجرای سرود ای ایران توسط دانش آموزان قزاق

آغاز دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات