b_0_0_0_10_images_16961.jpg

اساس نیوز: کارشناس روس معتقد است،  داعشی ها روش جنگیدن خود در سوریه را تغییر داده و اکنون به دنبال شکار فرماندهان نظامی هستند.


وزارت دفاع روسیه روز گذشته تایید نمود که سرهنگ «والری فدیانین» که در خاک سوریه زخمی شده بود، در کلینیک نظامی بیمارستان این وزارتخانه در مسکو درگذشت.


«آلکسی لئونکوف» کارشناس نظامی و مدیر تجاری مجله «آرسنال میهنی»، در گفتگو با رادیو «اسپوتنیک» روسیه چنین ابراز عقیده نموده که شرایط گروههای داعشی در سوریه را مجبور کرده تا روش جنگیدن خود را تغییر داده و به نظر میرسد آنها به دنبال شکار فرماندهان بلندپایه روسی هستند.


بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، سرهنگ فدیانین، فرمانده تیپ 61 تفنگداران دریایی ناوگان دریای شمال روسیه در تاریخ 22 سپتامبر در حال سازماندهی اقدامات برای ارسال کمک‌های انساندوستانه از سوی مرکز روسی آشتی طرفهای متخاصم در سوریه برای ساکنین یکی از مناطق مسکونی در استان حماه این کشور بود که در اثر انفجار مین کار گذاشته شده در مسیر حرکت اتومبیل حامل وی، جراحات بسیار سختی برداشته بود.


در اواخر ماه سپتامبر نیز سرهنگ دوم «والری آساپوف»، یکی دیگر از فرماندهان نظامی روسیه در حال کمک به ارتش سوریه در جریان عملیات آزادسازی شهر دیرالزور در نتیجه انفجار مین، کشته شد.


این کارشناس یادآور شد، متاسفانه در جنگها تلفات نیروهای نظامی غیرقابل اجتناب است و منطقه دیرالزور هم منطقه بسیار حساسی است که بخشهایی از آن مین گذاری شده و یک سرهنگ نیروی نظامی روسیه نیز در این عملیات جان خود را از دست داده است.    


«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه نیز پیش از این اعلام کرده بود که کشته شدن فرماندهان نظامی، بهایی است که روسیه به خاطر دورویی آمریکا در برخورد با بحران سوریه می پردازد.


به گفته وی، آمریکا فقط به صورت زبانی خود را علاقه مند به نابودی داعش نشان می دهد، ولی در اصل اهداف سیاسی و ژئوپلیتیکی برای واشنگتن مهمتر از مبارزه با تروریستهاست.     

مطالب مرتبط:

نگاه ملی و مشارکت اقوام و مذاهب، کشور را بیمه می‌ک

گفتگوی تلفنی وزیرخارجه ترکیه با همتای آمریکایی خود

روزه‌داری آوارگان روهینگیا در شرایط طاقت‌فرسا

روهینگیا: تراژدی ملتی کوچک درسایه سیاست بزرگ

تلاش مسلمانان «مانیتوبا» برای مقابله با تعصب و نفر

ایران با تکیه بر نظر مردم سوریه می تواند به حل بح

وعده مفتی سوریه برای آزادسازی جولان و فلسطین

تصلب باورها و ترورعقیدتی از صدر اسلام تا به امروز

تشکیل ستاد فرماندهی برای مخالفان سوریه در استانبول

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات