b_300_300_16777215_10_images_49031.jpg

اساس نیوز: مایکل رابین از قول رئیس سابق پنتاگون گفته است که وی بر این باور است که سیاست همه جانبه گرایانه اردوغان منجر به سقوط دولتش می شود. در سال های اخیر، اردوغان با آگاهی از موقعیت ژئوپولتیک ترکیه که پل ارتباطی آسیا و اروپا محسوب می شود سعی داشت تا با فرصت طلبی به صورت همزمان از تمام طرف های ذینفع یعنی آمریکا، روسیه، اروپا و کشورهای خلیج امتیاز به دست آورد.


خالد بن سلمان، سفیر عربستان در آمریکا، عقیده دارد یکی از مهلک ترین اشتباهات راهبردی و استراتژیک اردوغان درخواست سیستم دفاعی اس 400 از روسیه بود. شاید از جنبه ای این معامله نظامی به نزدیک تر شدن روابط ترکیه و روسیه بیانجامد اما در واقع این رابطه نزدیکتر هشدار جدی به آمریکا و اروپا محسوب می شود.عبور از خط قرمز آمریکا قطعا برای ترکیه هزینه های زیادی را در پی دارد.


آنچه اردوغان روزی برای خود و کشورش فرصت به حساب می آورد امروز تبدیل به چالشی جدی برای وی شده است. در واقع سیاست همه جانبه گرایانه اردوغان موقعیت ترکیه در منطقه و جهان را بسیار متزلزل کرده است.


امروز نه تنها کشورهای عضو اتحادیه اروپا حاضر نیستند که از اردوغان در اتحادیه اروپا دفاع کنند بلکه در انتظار فرصتی مناسب برای تلافی باج خواهی های توهین آمیز وی هستند.

مطالب مرتبط:

امریکا علیه طالبان مخالف مذاکرات صلح اقدام نظامی م

حمایت گزینه های ترامپ برای سیا و وزارت دفاع از برج

مولانا فاروقی: قدر روزهای ارزشمند پایانی ماه رمضان

واکنش ایران به تحریم‌ صنعت پتروشیمی: پوچ بودن ادعا

 

نماینده ننگرهار در پارلمان:اگر دولت افغانستان جلو

زنان غزه در حمایت از زنان زندانی فلسطینی

 

دغدغه مسلمانان ایرلند برای گفتمان ضداسلامی

تلاش آمریکا برای کاهش صادرات نفت ایران به زیر یک م

مذاکرات محرمانه دفتر طالبان قطر با دولت اسلام آباد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات