b_0_0_0_10_images_thumbs_b_c_d750fcc52e790c18d6077b482ac2a39a.jpg

اساس نیوز: قطعنامه اعمال شدیدترین تحریم ها علیه کره شمالی به دلیل توسعه برنامه های هسته ای و آزمایشات موشکی توسط این کشور در رای گیری امروز اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به تصویب رسید.


پیش نویس این قطعنامه از سوی آمریکا، پس از ششمین آزمایش هسته ای کره شمالی از سال 2006 تاکنون در تاریخ 3 سپتامبر گذشته برای رای گیری به شورای امنیت ارائه شده بود.


پیش نویس قطعنامه اعمال تحریم های جدید علیه کره شمالی با رای موافق 15 کشور عضو به تصویب رسید. این نهمین قطعنامه اعمال تحریم های اقتصادی و نظامی از سوی شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی از سال 2006 تاکنون است.


این قطعنامه محدودیت هایی در صادرات نفت و محصولات نفتی کره شمالی را در بر می گیرد. فروش نفت به کره شمالی از ماه اکتبر تا پایان امسال یعنی در مدت سه ماه به میزان 500 هزار بشکه و در سال 2018 نیز با دو میلیون بشکه محدود خواهد بود.


همچنین این قطعنامه منجر به ممانعت از صادرات 30 درصد نفت کره شمالی خواهد شد. بر اساس اعلام نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل، کره شمالی 8,5 میلیون بشکه نفت از جمله 4 میلیون بشکه نفت خام صادر می کند.


شورای امنیت سازمان ملل برای فروش گاز طبیعی کره شمالی نیز ممنوعیت هایی تصویب کرده است. با این تحریم ها صادرات منسوجات کره شمالی که پس از زغال سنگ بالاترین رقم را در صادرات این کشور دارد نیز ممنوع می شود.


با این تصمیم شهروندان کره شمالی اجازه خواهند داشت تا پایان مدت اجازه کار خود در خارج از این کشور بمانند، اما این مدت تمدید نخواهد شد.


نیکی هالی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل پس از تصویب این قطعنامه طی سخنانی اظهار داشت: تحریم های تازه شدیدترین تحریم هایی است که تا به امروز علیه کره شمالی به تصویب رسیده است. اگر کره شمالی فعالیت های هسته ای خود را متوقف کند آینده اش را حفظ خواهد کرد. درصورت اثبات آن در صلح به زندگی ادامه خواهند داد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

مقامات آمریکایی و اروپایی : ترامپ امشب از برجام خا

جایگاه مدارس و طلاب علوم دینی

ا

آغاز پنجمین ماراتون بین المللی فلسطین با مشارکت نز

مصاحبه مطبوعاتی مشترک اردوغان – پوتین: باهمه گروهه

ژنرال روس: می‌توانیم ظرف چند دقیقه کشتی‌های آمریکا

اردوغان:رنج مردم یمن باید پایان یابد

مقایسه خانواده ترامپ و اوباما

مقدمات دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی

جزئیات تازه ای از زندگی سرکرده جدید طالبان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز