b_0_0_0_10_images_148611534214.jpg

اساس نیوز: یک فرمانده ارشد ارتش رژیم صهیونیستی اظهار داشت که اسرائیل برنامه دارد در جنگ احتمالی آینده با جنبش حزب‌الله، بخش‌های وسیعی از جنوب لبنان را به تصرف خود درآورد.


این فرمانده صهیونیست که خواست نامش فاش نشود تاکید کرد با اشغال بخش‌هایی از جنوب لبنان که حزب‌الله در آن مناطق زیرساخت‌ها و پایگاه‌های نظامی دارد، سازمان ملل را به صدور قطعنامه‌ای برای بهبود وضعیت امنیتی مرزهای لبنان- فلسطین اشغالی مجبور می‌کنند.


اساس نیوز به نوشته وبگاه روزنامه «جروزالم پست» این فرمانده حاضر در رزمایش کنونی اسرائیل، گفت در صورت رخ دادن سناریوی بالا، آنها قصد ندارند مناطق جنوبی را به مدت طولانی تحت اشغال داشته باشند بلکه می‌خواهند به سرعت زیرساخت‌های و توانمندی‌های نظامی حزب‌الله را نابود کنند.


یک افسر ارشد رژیم صهیونیستی نیز با بیان اینکه احتمالا در جنگ بعدی، حزب‌الله روزانه 1500 تا 2000 موشک به سرزمین‌های اشغالی شلیک کند، اذعان کرد: «حزب‌الله یک ارتش است، حتی اگر تانک نداشته باشد. آنها مانند یک ارتش فکر و عمل می‌کنند.»


ارتش اسرائیل از روز سه‌شنبه گذشته (یک هفته قبل) بزرگترین رزمایش نظامی طی 20 سال اخیر را در مناطق شمالی فلسطین اشغالی و نزدیک مرز لبنان آغاز کرده است. یکی از سناریوهایی که در این رزمایش تمرین می‌شود، اشغال مجدد جنوب لبنان است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

ارتش نیجریه به روی عزاداران آتش گشود

پاکستان یک عضو کلیدی طالبان را از زندان آزاد کرد

مولانا عبدالحمید پس از سفر به سرزمین «وحی» به زاهد

دکتر نورقلی پور : گلایه مطرح بر دولت در زمینه عدم

حدود هزار نفر از مسلمانان روهینگیا در مرز بنگلادش

یک زن مسلمان در فرودگاه نیویورک مورد حمله قرار گرف

ا

ماموستا ملا قادر قادری:بزرگترین مشکل امروز جامعه،

موضع گیری شهردار شهر کبک نسبت به اهانت اخیر به مسج

قطع دست و پا با ساطور داعشی

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات