b_0_0_0_10_images_9605c07866.jpg

اساس نیوز به نقل از آسوشیتدپرس ، دولت کمونیست اقدام به اعدام گروه بزرگی از ائمه دینی، بزرگان و شیوخ دینی کرده، مساجد را ویران نمود و مسلمانان را از برپایی آموزه های دینی و فراگیری آموزش های اسلامی باز داشت.رنج های مسلمانان در فاصله سال های 1937- 1939 شدت گرفت و در اعتراضاتی که مسلمانان نسبت به وضع عبادتی و زندگی خود برگزار کرده بودند دست کم 3270 نفر کشته شدند. این هجوم ها درسال 1970  بار دیگر آغاز شد و حزب کمونیست قوانینی صادر کرد که به موجب آن ها با هر نوع پدیده اسلامی مبارزه می شد. بر این اساس قوانین جدید به مسلمانان گوشت های حرام و مشروبات الکلی فروخته شد و از انجام هر نوع آموزه اسلامی منع شدند.


در اثر چنین اقداماتی، نسل جدید مسلمان این کشور، از اسلام شناختی نداشته و اسلام و آموزه های زیبای آن تنها به یادبودی در ذهن بزرگسالان تبدیل شد و این مساله تا سال های اخیر ادامه داشت.


در سال های بعد و در اثر سیاست های روشنفکرانه ای که در طول سال های اخیر در پیش گرفته شد، دولت به مسلمانان اجازه داد تا کتاب های دینی منتشر کرده و یا آن ها را از سایر کشورها وارد نمایند، همچنین گروه های بزرگی از مسلمانان برای آموزش مبانی دینی اسلامی به کشورهای دیگر سفر کردند و تعداد زیادی از مبلغان اسلامی از کشورهای هند و پاکستان وارد مغولستان شدند و به این شکل مسلمانان بار دیگر عشق به اسلام  و شناخت آن را در خود پرورش دادند.


بودایی گری دین اصلی و رسمی کشور مغولستان است که حدود 53 درصد از کل ساکنان طرفدار آن هستند، بیش از 38 درصد از مغول ها لاییک، 3 درصد مسلمان و 2.1 درصد مسیحی هستند.


کارشناسان امور دینی بر این عقیده اند که بازگشت اسلام به مغولستان بعد از ستم ها و رنج های 70 ساله، و سیاست دورسازی مردم از اسلام که توسط دولت کمونیست هدایت می شود، باعث شده است تا ضرورت وجود  مبلغان دینی که زبان مردم را بفهمند بیش از هر روز نمایان تر شود.


مسلمانان مغولستان را باید تازه مسلمانانی دانست که با وجود قرن ها مسلمانی، چیزی از اسلام نمی دانند، بنابراین برای آموزش کامل آنان با دین اسلام، کتاب های دینی و  ترجمه های قرآن به زبان محلی منتشر و سازمان ها و دانشگاه هایی را تاسیس کرد .
https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

اندونزی درخواست نتانیاهو برای برقراری روابط دیپلما

اجازه شکل گیری جبهه جدید علیه اسرائیل از طرف سوریه

ا

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس حملات تروریستی در تهران

میانمار درخواست مالزی برای توقف کشتار مسلمانان روه

ا

انتقادات نماینده اورامانات در مجلس خطاب به رئیس جم

کره شمالی سایت فرماندهی سایبری کره جنوبی را هک کرد

ا

ماموستا قادری:حرف بدون عمل در مردم تاثیری ندارد

اخراج تعدادی از مجریان تی.آر.تی ترکیه

وال استریت ژورنال از مذاکره فلین با مقامات ترکیه ب

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز