b_0_0_0_10_images_alalam_635584811817573361_2500f_4x3.jpg

اساس نیوز: رئیس جمهوری چچن تاکید کرد که مسلمانان میانمار نیاز به حمایت سیاسی بیشتری دارند و جامعه جهانی باید سریعا به اوضاع این کشور واکنش نشان دهد.


"رمضان قدیروف" رئیس جمهوری چچن معتقد است که مسلمانان روهینگیا در میانمار نیازمند گردهمایی‌های بیشتر جهانی و حمایت سیاسی از برقراری صلح و توقف کشتار آنها در این کشور هستند و جامعه جهانی باید سریعا به اوضاع میانمار واکنش مناسب نشان دهد.  


قدیروف در صفحه «اینستاگرام» خود نوشته است: «مسلمانان روهینگیا به جنگ نیاز ندارند. از آنها باید حمایت سیاسی شود و یکی از راه‌های آن، برپایی تظاهرات بیشتر برای نشان دادن حمایت مردم جهان از آنهاست. مردم مسلمان روسیه از هم اکنون حمایت خود را از آنها نشان داده اند و همین مسئله کافی است تا جهان چشم خود را به روی واقعیات در حال رخ دادن در میانمار، باز کند.»


رئیس جمهوری چچن یادآور شد که بعد از تجمع اعتراض آمیز مسلمانان روسیه در شهرهای مسکو و گروزنی، توجه بسیاری از کشورهای جهان به این مشکل جلب شده است. به عقیده وی، در میانمار قبل از هر چیز مهم آن است تا جلوی خشونتها گرفته شود و بعد از آن به دنبال راهی برای پایان دادن به مشکلات مسلمانان در این کشور بود.


رمضان قدیروف با ابراز نگرانی از وضعیت اردوگاههای آوارگان مسلمان میانماری، اعلام کرد که نماینده ویژه وی روز پنجشنبه از اردوگاهی که 160 هزار انسان بی پناه در آن جای گرفته اند، بازدید کرده و قرار است محموله کمکهای انسان دوستانه ای از سوی مسلمانان چچن به این اردوگاه ارسال شود.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ
    


مطالب مرتبط:

آمریکا:ایران در صدد تبدیل عراق به یکی از استان های

۱۹ زن کرد توسط داعش زنده‌ سوزانده‌ شدند

نقض سخنان ترامپ از طرف مقام ارشد نظامی آمریکا

آمریکا: ایران آماده حمله گسترده سایبری به زیرساخت

علمیات نظامی بر علیه گروه طالبان و شبکه حقانی افزا

امکان دفن حیوانات خانگی با صاحبشان در بلژیک

عکسبرداری، ضبط فیلم یا تصویربرداری از نظامیان در ح

پیشتازی نامزد مسلمان در انتخابات فرمانداری جاکارتا

بیش از 250 مسجد در دیالی تخریب شده اند

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات