b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_57439404.jpg

اساس نیوز: اعضای دولت محلی کاتالونیا روز گذشته با امضای سندی رسما خواهان برگزاری همه پرسی استقلال در نخستین روز ماه اکتبر شدند.


جدایی طلبان که از دو سال پیش قدرت را در دست گرفته اند تلاش دارند همانطور که پیشتر وعده داده بودند این منطقه را به استقلال برسانند.


کارلس پویجدمون، رئیس دولت محلی کاتالونیا به صراحت از ساکنین این منطقه خواسته است با شرکت در همه پرسی از دو گزینه ماندن در مسیر خودمختاری و یا برگزیدن راهی جدید که به یک کشور مستقل با ماهیت جمهوری ختم خواهد شد، یکی را انتخاب کنند.


امضای این سند توسط اعضای کابینه دولت محلی پس از تصویب قانونی در پارلمان صورت می گیرد که در آن اجازه برپایی صادر شده است.


این درحالیست که نمایندگان اپوزیسیون با خروج از سالن پارلمان و قرار دادن پرچم های منطقه کاتالان و اسپانیا در کنار هم اقدام به تحریم رای گیری جهت تصویب قانون برپایی همه پرسی کردند.


این لایحه قانونی در نهایت با ۷۲ رای موافق در مقابل ۱۱ رای مخالف به تصویب رسید تا نمایندگان استقلال طلب سر مست از پیروزی سرود ملی کاتالان را سر دهند.


جدایی طلبان کاتالونیا سالهاست که با الگوبرداری از کبک و نیز اسکاتلند به دنبال جلب توافق دولت (مرکزی) برای برپایی همه پرسی هستند.


کاتالونیا ۱۶ درصد از ساکنان اسپانیا را در خود جای داده و ۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را نیز به خود اختصاص داده است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

استقبال شورای روابط اسلامی آمریکایی از استعفای مشا

ا

شهروندان عربستان از سفر به ترکیه اجتناب ورزند

شیطان می‌گوید که...

آغاز به کار پارلمان ترکیه/ کرسیهای عدالت و توسعه ب

12 میلیون یمنی در خطر گرسنگی

ب

روسیه به طالبان در افغانستان آموزش می‌دهد

 

خبر کوتاه: دبیر کل اتحادیه عرب حمله تروریستی به کل

د

شبه نظامیان داعش کجا پنهان می شوند؟

نظر جالب بان‌کی‌مون دربارۀ آیندۀ اسد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز