b_0_0_0_10_images_Feature3.jpg

اساس نیوز: پس از ملغی کردن قانون داکا توسط ترامپ، سه کمپانی فیس بوک، مایکروسافت و اپل علیه این اقدام رئیس جمهور آمریکا وارد عمل قانونی شدند.


مایکروسافت قول داد تا تمام هزینه های دادگاه درباره کارمندان خود را که با ملغی کردن قانون DACA باید خاک امریکا را ترک کنند، پرداخت کند.


همچنین فیس بوک و اپل نیز ضمن انتقاد شدید از تصمیم ترامپ، آن را اقدامی علیه مهاجرت افراد مهارت یافته در حوزه آی تی دانستند و اعلام کردند اقدامات حقوقی انجام خواهند داد.


قانون داکا را اوباما امضاء کرد که از طریق آن بچه هایی که بدون پاسپورت وارد امریکا شده بودند، اجازه کار و زندگی پیدا می کردند. بیش از 800 هزار نفر که عمدتا در حوزه آی تی و در غرب آمریکا ساکن هستند(اغلب در سیلیکون ولی) از طریق داکا امرار معاش می کنند و حالا با لغو آن باید خاک امریکا را ترک کنند.


«برد اسمیت» پرزیدنت مایکروسافت اعلام کرد به نفع تک تک کارمندان خود که دیپورت می شوند، پشتیبانی حقوقی انجام خواهد داد. وی از کنگره خواست تا علیه تصمیم ترامپ وارد عمل شود.


تیم کوک مدیر اپل نیز ضمن حمایت از کارمندان خود که سرنوشتی نامعلوم پیدا می کنند گفت اپل از همه انها به طور مساوی حمایت خواهد کرد. ظاهرا 250 کارمند اپل در رده های بالا ممکن است ظرف 6 ماه آینده دیپورت شوند.


مدیر اپل گفت با اعضای کنگره برای تصویب لایحهDreamers صحبت کرده است که از طریق آن می توان به کسانی که از کودکی وارد آمریکا شده و تحصیل و زندگی کرده اند، کمک کرده و اجازه داد در آمریکا بمانند.


زاکربرگ نیز گفت: امروز (لغو داکا) روز غم انگیزی در تاریخ ایالات متحده امریکاست که رویای آمریکایی شدن مردم مهاجر را تبدیل به یاس کرد.


وی از کسانی که از لغو داکا متضرر می‌شوند خواست تا دست به ایجاد کمپین زده و با اعضای کنگره صحبت کنند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

کشته شدن ۵ نظامی مصر براثر حمله مسلحانه در مرکز سی

شهسوار کربلا؛حسین نور دیده رسول الله

گاردین: اردوغان ترکیه را به بیراهه می برد

همه پرسی جدایی کردستان عراق در کشور چین آغاز شد

مستمری سالیانه ملکه انگلستان چقدر است؟

تیراندازی اشتباهی پلیس در جریان سخنرانی رئیس‌جمهور

داعش: مهاجم منهتن سرباز خلافت اسلامی است

ازبکستان در پی جذب سرمایه‌گذاران مسلمان

نفت خیز ترین کشورهای جهان، فقیرتر هستند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز