b_0_0_0_10_images_alalam_635257572780743884_25f_4x3.jpg

اساس نیوز :سفیر سابق آمریکا در دمشق در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت که دولت آمریکا با ماندن بشار اسد در قدرت مخالفتی ندارد.

آخرین سفیر آمریکا در سوریه می‌گوید دولت دونالد ترامپ با ماندن بشار اسد در قدرت موافق است. رابرت فورد در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت که کشورهای غربی دست از حمایت گروه‌های مخالف سوری مسلح برداشته‌اند.

وی همچنین گفت که حمایت عربستان سعودی از گروه‌های مسلح سوری کاهش یافته است.فورد در مورد اعزام نیروهای روسیه به سوریه نیز گفت که مقامات آمریکا فکر نمی‌کردند که روسیه اقدام به اعزام نیروها به سوریه کند. وی ادامه داد:‌ همه ما در این مورد اشتباه کردیم.

سفیر سابق آمریکا در دمشق همچنین مدعی شد که ایران به روس‌ها در کاهش نفوذ آمریکا در منطقه کمک می‌کند.وی گفت که دولت سوریه هم‌اکنون در موضع قوی در مقایسه با ابتدای جنگ قرار دارد ولی گروه‌های معارض سیاسی و مسلح در موضع ضعیفی هستند.

فورد همچنین به کردهای سوریه پیشنهاد کرد که بر روی حضور آمریکا در سوریه حساب نکنند چرا که آن‌ها برای مدت طولانی به حمایت خود ادامه نخواهند داد.سفیر سابق آمریکا در سوریه در مورد حضور حزب‌الله در این کشور نیز گفت که  حزب‌الله برنده جنگ سوریه است.

 

مطالب مرتبط:

ارتش عراق 8 روستا را از داعش باز پس گرفت

حمایت موسسه اساس اسلام از پایان نامه های دانشجویان

خطرناکترین کشورهای اروپایی برای رانندگی کجاست؟

ترکیه بماند یا نماند، «ناتو» دیگر مانند سابق نخواه

تلاش بوداییان تندرو میانمار برای ممانعت از برگزاری

ا

اعطای مجوز به زنان عربستانی برای فعالیت در مشاغل ن

تظاهرات علیه ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا

اعلام محدود کردن عملیات نظامی عربستان در یمن

زلزله روز چهارشنبه در ایتالیا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات