b_300_300_16777215_10_images_02123652.png

اساس نیوز : روسای کلیساهای مسیحی در قدس اعلام کردند، اسرائیل برای تضعیف حضور مسیحی‌ها در قدس تلاش می‌کند. روسای کلیساهای مسیحی با صدور بیانیه‌ای مشترک درباره تجاوزگری‌های اسرائیل و کارشکنی‌های آن درباره وضع مشخص‌شده اماکن مقدس از جمله کلیساها و امتیازات آن، هشدار دادند.


در این بیانیه آمده است وضع مشخص‌ شده دینی در قدس را دولت‌ها و سازمان های دینی به رسمیت شناخته اند. این وضع در دوره حکومت عثمانی وجود داشته است و در زمان قیمومیت انگلیس بر فلسطین و حکومت اردن بر آن و حتی پس از اشغالگری اسرائیل در سال 1967 تاکنون وجود داشته است.


روسای کلیساهای مسیحی در بیانیه خود افزودند، ما اکنون یک‌ صدا هرگونه تلاش برای برهم زدن وضع موجود را محکوم می کنیم. ما در مخالفت خود با هر گونه اقدام گروه یا سازمانی برای برهم زدن قوانین و توافق های صورت گرفته در طول قرن ها متحد هستیم.


در این بیانیه به دو مورد از تجاوزگری های اسرائیل اشاره شده است که یکی به رای دادگاه اسرائیلی درباره پرونده «باب الخلیل» علیه سراسقف کلیسای ارتدوکس شرقی و دیگری به مصادره املاک متعلق به کلیسا در قدس به نفع گروه‌های شهرک نشین مربوط است.


در این بیانیه به وجود پیش نویس لایحه‌ای در کنست اسرائیل اشاره شده است که بر اساس آن حق تملک کلیساهای مسیحی در قدس غربی کاهش می یابد.


در بیانیه روسای کلیساهای قدس همچنین تاکید شده است ما هدف از اقدامات سازمان یافته اسرائیل را نابود کردن فضای صلح در شهر قدس و اراضی مقدس و تضعیف حضور مسیحی ها می دانیم.
https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

بروز تنش و بحران جدید در مناسبات آمریکا و روسیه

ساخت نخستین نمازخانه در ندامتگاه‌‌ هانوفر آلمان

ا

علی آخوند آرخی خطرات شبکه های ماهواره ای بر جوانان

مصرف بهینه و پرهیز از اسراف مورد تاکید اسلام است /

شرکت NIKE اولین سری از لباس‌های ورزشی ویژه زنان مح

داعش: به زودی جوی خون در روسیه راه می‌اندازیم

امام جمعه اهل سنت مسجد مکی : انس با قرآن، سرآغاز

سیسی: مصر در "جنگ واقعی" علیه تروریسم است

گفتگوی مفتی قرقیزستان درباره ازدواج همجنس گراها در

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز